Przewidziała, co napisze Tusk. Takiego mędrca mamy w Europie

Donald Tusk oświadczył, że polski rząd wyłamuje się z europejskiej solidarności, nie przyjmując uchodźców w ramach programu relokacji.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Donald Tusk oświadczył, że polski rząd wyłamuje się z europejskiej solidarności, nie przyjmując uchodźców w ramach programu relokacji. Dodał, że jest w stanie zrozumieć argumenty polskiego rządu, ale będzie wiązało się to z konsekwencjami. Jedna z internautek zwróciła wówczas uwagę, że Tusk straszący Polskę konsekwencjami za nieprzyjęcie uchodźców, za kilka dni napisze na Twitterze kolejny wpis, w którym będzie zapewniał, że „myślami jest blisko ofiar” kolejnych zamachów terrorystycznych. Wpis internautki początkowo przeszedł bez echa. Do czasu, gdy Tusk... napisał właśnie te słowa.

Jeszcze 17 maja Donald Tusk groził Polsce i sugerował, że nieprzyjęcie imigrantów będzie się wiązało z konsekwencjami. Według Tuska najważniejsze jest rozstrzygnąć, co jest priorytetem.

- Czy chcemy wspólnie z Europą rozwiązywać problemy związane z migracją, a więc chronić granice, ale także pomagać tym państwom, które mają zbyt dużo uchodźców, czy też, jak to dzisiaj rząd polski proponuje, twardo wyłamywać się z europejskiej solidarności i nie przyjmować uchodźców? Oba podejścia mają swoje uzasadnienie, swoje argumenty, ale też koszty [...] Jeśli polski rząd będzie zdecydowany, właściwie jako jeden z dwóch, trzech w Europie, nie uczestniczyć w tym solidarnym poddziale obowiązków w sprawie uchodźców - to ma do tego, może nie prawo, bo mówimy tu o prawie europejskim, ale pewne argumenty, i jestem w stanie je zrozumieć - będzie się to wiązało nieuchronnie z pewnymi konsekwencjami. Takie są zasady w Europie  

CZYTAJ WIĘCEJ: I wszystko jasne - Tusk też grozi Polsce. Straszy konsekwencjami, bo nie chcemy przyjąć uchodźców

Odpowiadając na informacje o groźbach Tuska, jedna z internautek... przewidziała, co niebawem napisze on na swoim profilu Twitterowym.W poniedziałek wieczorem w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych. Zamachowiec samobójca Salman Abedi zdetonował bombę po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie, które jest wypierane z terenów w Syrii i Iraku przez siły wspomagane przez Zachód.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że wśród zabitych w Manchesterze jest co najmniej dwoje Polaków, a jeden obywatel RP pozostaje pod opieką lekarzy. Atak w tym mieście był najpoważniejszym zamachem terrorystycznym na terenie Wielkiej Brytanii od ataków na system transportu publicznego w Londynie w lipcu 2005 r.

W odpowiedzi na atak brytyjska premier Theresa May poinformowała we wtorek wieczorem o podniesieniu poziomu zagrożenia terrorystycznego do najwyższego, czyli piątego, który formalnie oznacza, że kolejny atak jest nie tylko bardzo prawdopodobny, ale może dojść do niego w każdej chwili.

 

Źródło: Twitter,PAP,niezalezna.pl

#Manchester #Donald Tusk #zamach terrorystyczny #imigranci #uchodźcy

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo