Siódmy terrorysta zatrzymany

Policja w Manchesterze poinformowała, że aresztowała siódmą osobę związaną z przygotowaniem zamachu terrorystycznego w Manchesterze, w wyniku którego zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 został

commons.wikimedia.org Weakheart Drop
Policja w Manchesterze poinformowała, że aresztowała siódmą osobę związaną z przygotowaniem zamachu terrorystycznego w Manchesterze, w wyniku którego zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych.

Siódmy podejrzany, mężczyzna, został zatrzymany w Nuneaton w hrabstwie Warwickshire, ponad 170 kilometrów na południe od Manchesteru; przeszukano też miejsce jego zamieszkania.

Wcześniej policja aresztowała w Wielkiej Brytanii sześć osób: we wtorek zatrzymano brata zamachowca, Ismaila Abediego, a w środę pięć kolejnych podejrzanych - czterech mężczyzn i kobietę - których tożsamość nie została ujawniona. Ponadto w Libii siły antyterrorystyczne zatrzymały w Trypolisie drugiego brata zamachowcy, Hashema, oraz ojca wszystkich trzech braci, Ramadana. W środę po południu szef policji w Manchesterze Ian Hopkins poinformował, że służby prowadzą śledztwo ws. siatki terrorystycznej zaangażowanej w poniedziałkowy zamach. Komisarz policji potwierdził tym samym wcześniejsze spekulacje medialne, że zamachowiec nie działał w pojedynkę, lecz prawdopodobnie był częścią większej grupy.

Przypomnijmy, że w poniedziałek wieczorem w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych. Zamachowiec samobójca Salman Abedi zdetonował bombę po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena. Zamach w Manchesterze był najpoważniejszym zamachem na terenie Wielkiej Brytanii od ataków na system transportu publicznego w Londynie w lipcu 2005 roku, w których zginęły 52 osoby, w tym trzy Polki, a blisko 800 ludzi zostało rannych.

 

Źródło: PAP,niezalezna.pl

#zamach #Manchester #Wielka Brytania

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo