Żołnierski wielobój w Tomaszowie Mazowieckim

  

W dniach od 17 do 21 maja w garnizonie Tomaszów Mazowiecki rozegrane zostały XXIII. Spadochronowe Mistrzostwa Związku Polskich Spadochroniarzy oraz V. Wielobój Desantowy ZPS o puchar Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych im. gen. broni Tadeusza Buka. 

W V. Wieloboju Desantowym udział wzięło sześć 5-osobowych drużyn reprezentujących: 25. Brygadę Kawalerii Powietrznej, 6. Brygadę Powietrznodesantową oraz 2. Pułk Rozpoznawczy. Organizatorem tegorocznych zawodów był Zarząd Główny Związku Polskich Spadochroniarzy (XII oddział ZPS w Łodzi) wraz z 25. Brygadą Kawalerii Powietrznej.

W ramach zawodów rozegrane zostały cztery konkurencje: grupowe skoki spadochronowe (lądowanie w celu na czas), pływanie, bieg przełajowy oraz strzelanie. Każdy z uczestników musiał wziąć udział we wszystkich konkurencjach.

W przypadku pierwszej konkurencji, istotą był czas lądowania w wyznaczonym kwadracie. Aby ta konkurencja została uznana, każda drużyna musiała wykonać minimum 3 kolejki skoków. Skoki wykonywane były w umundurowaniu polowym z wysokości 1200 metrów na spadochronach desantowych grupy B lub C (spadochrony tunelowe) ze śmigłowca W-3W Sokół z 7. dywizjonu lotniczego. Przy wykonywaniu skoku na spadochronie desantowym typu B stosowano kombinowany system otwarcia, tzw. stabilizację. Aby uzyskać maksymalną ilość punktów, zadaniem wszystkich członków drużyny było lądowanie w wyznaczonym rejonie o wymiarach 100x100 m. w jak najkrótszym czasie.

Kolejną konkurencją było pływanie, które odbyło się na miejscowej pływalni. Pływanie miało charakter sztafety 4x100m. Klasyfikacja odbywała się na podstawie czasów, osiągniętych przez poszczególne drużyny.

Kolejnym etapem zawodów był bieg przełajowy w ubiorze polowym na dystansie ok. 5 km. Drużyny rozpoczynały bieg ze wspólnego startu, gdzie każdemu zawodnikowi czas mierzony był indywidualnie. Na czas drużyny składała się suma czasów poszczególnych zawodników. W przypadku tej konkurencji klasyfikacja odbywała się również na podstawie czasów osiągniętych przez poszczególne drużyny.

Ostatnią konkurencją było strzelanie, które każdy z zawodników musiał wykonać z 9 mm. pistoletu wojskowego WIST - 94. 

Klasyfikacja generalna odbyła się na podstawie sumy punktów zdobytych przez drużyny w poszczególnych konkurencjach. Po zaciętej rywalizacji pierwsze i drugie miejsce zajęły zespoły z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się żołnierze z 6. Brygady Powietrznodesantowej.

Na zakończeniu V. wieloboju desantowego, puchary zawodnikom w obecności pełniącego obowiązki dowódcy 25. BKPow. płk. Adama Greli wręczył Inspektor Wojsk Lądowych generał brygady Wojciech Grabowski. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 25 BKPow
Tagi

Wczytuję komentarze...

Kilku posłów Kukiz'15 chce wystartować z list PiS? W mediach pojawiły się cztery nazwiska

Paweł Kukiz / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Od dłuższego czasu mówi się o możliwości startu z list Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach części polityków z ruchu Kukiz'15. Takie informacje przekazał w miniony poniedziałek m.in. szef klubu parlamentarnego PiS, Ryszard Terlecki. Podobne doniesienia przekazuje dziś RMF FM. Według reporterów stacji, w grę wchodzi m.in. czworo posłów Kukiz'15.

Ruch Kukiz'15 w minionych wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskał mało zadowalający wynik 3,69 proc. poparcia. Choć ruch Kukiza od dawna jest przedmiotem licznych spekulacji politycznych, to po słabym wyborczym wyniku coraz więcej mówi się o przyszłości tej inicjatywy. Przez długi czas spekulowano o możliwości koalicji Kukiz'15 z PiS, czemu lider ruchu, Paweł Kukiz, często zaprzeczał.

Niedługo po wyborach w TVP1 Kukiz zapowiedział, że nie wejdzie w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, dopóki partia Jarosława Kaczyńskiego nie spełni kluczowych postulatow Kukiz'15. Lider ruchu sporo mówił też w ostatnim czasie o rozmowach z kierownictwem PiS.

- Ostatnio rozmawiałem z panem prezesem. Wspólne listy jak najbardziej. To nie była moja propozycja, tylko pana prezesa

- mówił Paweł Kukiz kilkanaście dni temu na antenie TVN24.

[polecam:http://niezalezna.pl/275060-kukiz-pojdzie-do-wyborow-z-pis-em]

W międzyczasie pojawiło się wiele wskazujących, że możliwym koalicjantem Kukiz'15 przed wyborami do polskiego parlamentu będzie Polskie Stronnictwo Ludowe. Taki sojusz wciąż jednak stoi pod dużym znakiem zapytania. 

[polecam:https://niezalezna.pl/274688-kukiz-dalej-szuka-koalicjantow-nie-ma-znaczenia-swiatopoglad-nagly-przyplyw-szczerosci] [polecam:https://niezalezna.pl/274127-co-dalej-z-ruchem-kukiza-rzymkowski-mowi-o-szerszej-koalicji-ale-nie-z-konfederacja]

Politycy z ruchu Kukiza znajdą jednak swoje miejsca na listach Prawa i Sprawiedliwości? Taką sugestię przedstawił w poniedziałek szef klubu parlamentarnego PiS, Ryszard Terlecki.

- Kukiz, wymieniany jako nasz koalicjant, rozsypuje się. Do mnie przychodzą posłowie od Kukiza i aplikują o przyjęcie ich do klubu PiS. Nie podjęliśmy jeszcze takich decyzji. Zastanawiamy się, czy podtrzymywać istnienie Kukiz’15, czy zgodzić się na to, że jego posłowie przejdą do nas

- mówił Terlecki w wywiadzie dla Radia Kraków.

[polecam:https://niezalezna.pl/276171-czy-to-koniec-kukiz3915-wazny-polityk-pis-ujawnia-poslowie-od-kukiza-aplikuja-do-nas]

Po tej wypowiedzi w szeregach Kukiz'15 lekko zawrzało - część polityków zdecydowanie zaprzecza słowom Terleckiego, jednak jak dowiedziało się RMF FM, część posłów klubu Kukiza ma być bliska transferu do PiS czy wystartowania z list Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach.

Według informacji RMF FM, w tym kontekście pojawiają się nazwiska czterech posłów Kukiz'15 - Tomasza Rzymkowskiego, Tomasza Jaskóły, Bartosza Jóźwiaka oraz Barbary Chrobak.

"Najbardziej prawdopodobne jest, że do transferów dojdzie, jeżeli okaże się, że rozmowy pomiędzy Pawłem Kukizem a Jarosławem Kaczyńskim - w sprawie wspólnego startu z jednej listy - zakończą się fiaskiem"

- czytamy na portalu rmf24.pl.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl