​Salman Abedi – to on dokonał zamachu w Manchesterze. Był znany służbom

Zachodnioeuropejskie służby bezpieczeństwa zidentyfikowały zamachowca z Manchesteru. To pochodzący z Libii Salman Abedi.

instagram.com
Zachodnioeuropejskie służby bezpieczeństwa zidentyfikowały zamachowca z Manchesteru. To pochodzący z Libii Salman Abedi. Posiadający obywatelstwo brytyjskie Abedi urodził się w 1994 roku i był znany oficerom brytyjskich służb w związku z jego kontaktami z Państwem Islamskim. 

Tożsamość zamachowca została ujawniona krótko po tym, jak ISIS przyznało się do przeprowadzenia poniedziałkowego aktu terroru. Policja sprawdza, czy za zamachem stoją inne grupy terrorystyczne. 

Co wiemy o terroryście? Urodził się on w Manchesterze w 1994 r. jako trzecie (z czworga) dziecko uchodźców z Libii, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii, uciekając z państwa rządzonego wówczas przez Mu’ammara al-Kaddafiego. Libijczycy najpierw mieszkali w Londynie, potem - ok. 10 lat temu - przenieśli się w okolice Manchesteru.Brytyjska policja ogłosiła, że dziś aresztowano 23-letniego mężczyznę, który także może mieć związek z atakiem. Również przed południem aresztowano kolejnego mężczyznę podejrzanego o udział w planowaniu zamachu na Manchester Arena. Jak podaje portal Politico, osobnik ten został zatrzymany w Arndale Center, największym centrum handlowym Manchesteru.

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze miał miejsce zamach bombowy, w którym zginęły co najmniej 23 osoby (wliczając w to sprawcę), a blisko 60 zostało rannych. Do ataku po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena przyznało się Państwo Islamskie.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Manchester #zamach #Manchester zamach #zamach w Manchesterze #Salman Abedi

Małgorzata Krakowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo