47 tysięcy złotych - tyle zebrali kibice Legii przed meczem z Lechem. Pieniądze nie zostaną przeznaczone na oprawy czy kibicowskie wyjazdy - w całości powędrują do Centrum Zdrowia Dziecka, które potrzebuje nowej karetki.

Wszystko zaczęło się ponad rok temu od zbiórki zabawek dla podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka. Odwiedziny u małych pacjentów zaowocowały kolejnym pomysłem - okazało się, że kibice Legii, zafascynowani na co dzień tworzeniem kibicowskiego graffiti, mogą wnieść w ponure korytarze szpitalne promyk radości. Legioniści, po uzyskaniu akceptacji dyrekcji CZD, zaczęli przyozdabiać kolejne pomieszczenia szpitala motywami z bajek i kreskówek. Na oddziałach Centrum Zdrowia Dziecka zrobiło się wesoło i magicznie - na dzieci z góry łypie teraz Król Julian, są Minionki, Superman, Kaczor Donald i Kung Fu Panda. W takich warunkach rehabilitacja przebiega sprawniej, a na twarzy małych pacjentów gości - tak istotny w procesie zdrowienia - uśmiech.

„Dobrzy Ludzie”, jak nazywają się zaangażowani w pomoc CZD legioniści, nie poprzestali na odmalowywaniu kolejnych pomieszczeń. Szybko okazało się, że pomoc uzależnia. Legioniści zakupili osiem telewizorów na oddział gastrologii, a potem, wspólnie z firmą Euro RTV AGD, jeszcze osiem na oddział neurochirurgii. Co jakiś czas obdarowują też podopiecznych CZD torbami pełnymi zabawek i upominków.

Skąd kibice biorą środki na pomoc szpitalowi? Organizują zbiórki, przeprowadzają licytacje obrazów i piłkarskich gadżetów. Koszulki na aukcje podarowali „Dobrym ludziom” piłkarze Legii - Arkadiusz Malarz, Jakub Rzeźniczak i Michał Kucharczyk. Fundusze przekazał także kibicowski sklep Żyleta. 
„Dobrzy Ludzie” mają teraz ambitny cel – chcą zebrać pieniądze niezbędne do zakupu nowej karetki dla CZD. „Ci, którzy bezsilnie czekali na nadejście pomocy, kiedy mijały cenne minuty, doskonale zrozumieją, jak ważne jest szybkie stawienie się zespołu ratowniczego na miejscu wypadku. O ile kierowców CZD ma świetnych, to o taborze karetek powiedzieć tego nie można. Jest z nim źle, a nawet bardzo źle” – czytamy w portalu „Pomoc się liczy”.

Cena karetki ze specjalistycznym sprzętem to koszt ok. 350 tys. zł. Podczas meczu z Lechem kibice Legii zebrali 47 tys. Pomóc może każdy, wpłacając pieniądze na konto: 15 1090 2590 0000 0001 3452 8445 (Bank Zachodni WBK S.A, Fundacja For Life), z dopiskiem „Dobrzy Ludzie - kibice Legii dzieciom ‘karetka dla CZD’”.