​Inteligencja krzepi

  

Za nami siódmy już Kongres Polska Wielki Projekt. Wymyślony i prowadzony przez architekt Annę Bielecką, pisarkę Marynę Miklaszewską oraz prof. Zdzisława Krasnodębskiego (wymieniam tylko kilka nazwisk z grona zaangażowanych w projekt osób) stał się jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym miejscem debaty o Polsce. Wolność, modernizacja, tożsamość, liberalizm – wszystko to, o co chcielibyście zapytać, oczekując uczciwej intelektualnie odpowiedzi, bez pedagogiki wstydu, bez zakłamania postkomunistycznej doktryny – to były tematy niezwykłych dyskusji w ramach paneli. Zapis debat można znaleźć w internecie – są jak tlen w zatrutej fałszem publicystyce czy naukowych dysertacjach postkomunistycznej rzeczywistości. Kongres PWP pokazuje nie tylko to, że patriotyczna Polska ma świetne elity, artystów i osobowości – choćby takich jak nagrodzeni w tym roku Nagrodą im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego bracia Andrzej (rysownik) i Antoni (reżyser) Krauze czy wyróżniona Orderem Odwagi i Wiarygodności Irena Lasota. Dowodzi też, że inteligencki etos jest czynny. Trwa w najlepsze, mimo usiłowań postkomuny, by go zniszczyć (bo zawłaszczyć nie dali rady). To krzepiąca wiadomość.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts