Trump w najlepszym razie wyląduje na mieliźnie?

  

O tym, że Donald Trump jako prezydent nie będzie miał łatwego życia z własnymi służbami, wiadomo było od początku. Już tydzień po inauguracji wybuchł skandal, gdy jedna z agentek Secret Ser­vice przyznała na portalu społecznościowym, że w razie zamachu nie zasłaniałaby Trumpa. Teraz też nikt go nie zasłania.

Wszystkie jego błędy, niedyskrecje i niezręczności natychmiast wyciągane są na światło dzienne. Nie może liczyć na taką ochronę otoczenia, jaką miał choćby zamieszany w aferę Iran-Contras, a potem cierpiący na chorobę Alzheimera Reagan. Trzeba przyznać, że i sam prezydent okazał się politycznie niefrasobliwy. Nie obsadził większości stanowisk, które mógł, własnymi nominatami. Za to zajmującym je ludziom poprzedniej administracji ciągle powtarzał, że trzeba się rozprawić z waszyngtońskimi elitami i odchudzić rząd. Stawiane mu zarzuty, że rozmawiał z byłym już szefem FBI i prosił o zakończenie śledztwa ws. gen. Flynna i jego współpracy z Rosją, są bardzo poważne. W podobnej sytuacji Richard Nixon musiał odejść. Nawet jeśli Trumpa nie spotka impeachment i nie utraci urzędu, to jego prezydentura utknie na mieliźnie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts