Paryż, Bruksela... Na ulicach sceny niczym ze stanu wojennego. „Tego chcemy?” - pyta szef MSWiA

  

Od kilku dni unijni technokraci ze zdumiewającą determinacją zaczęli grozić Polsce i innym krajom karami (wręcz sankcjami), jeśli nie przyjmą uchodźców. Do tego chóru szantażystów dołączył się Donald Tusk. Chciałby w Gdańsku sceny z Paryża lub Brukseli, gdzie wojsko wyszło na ulicę, aby zapewnić bezpieczeństwo zwykłym ludziom? - Przyjmowanie uchodźców zaprowadzi Polskę do katastrofy społecznej – kategorycznie stwierdził dzisiaj szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Dzisiaj informowaliśmy o sytuacji w stolicy Francji.

"Przypadki molestowania i seksistowskie uwagi pod adresem kobiet to już codzienność w jednej z dzielnic Paryża zasiedlonej praktycznie w całości przez imigrantów. W jej okolice kobiety boją się nawet zbliżać" - pisaliśmy.


CZYTAJ WIĘCEJ: Tak imigranci „ubogacili” Paryż. Ze spokojnej dzielnicy zrobili slumsy z zakazem wstępu dla kobiet

Temu tematowi była poświęcona poranna rozmowa na antenie RMF FM Krzysztofa Ziemca z szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem, który jednoznacznie ocenił szantaż stosowany przez Unię Europejską.

- Zobaczmy, co dzieje się na zachodzie Europy. Kilkadziesiąt lat temu małe społeczności muzułmańskie, dziś bardzo silne, nie przyjmują praw jakie obowiązują w tych państwach, a co więcej - narzucają swoje prawa – tłumaczy minister Błaszczak.

- Propozycja Donalda Tuska i Grzegorza Schetyny sprowadza się do przeniesienia problemu z uchodźcami - jaki jest w Grecji, we Włoszech, we Francji, w Belgii - do Polski. Donald Tusk i Grzegorz Schetyna chcą przenieść te problemy do Polski. Gdyby oni rządzili, to te problemy byłyby już w Polsce. Na szczęście nie rządzą, więc Polska jest krajem bezpiecznym – dodał minister.

- Mam nadzieję, że wygra rozsądek, mimo że w Unii Europejskiej mamy religię multi-kulti i poprawności politycznej. Ta religia kończy się katastrofą, kończy się zamachami terrorystycznymi – powiedział.

- Zakładam, że nasi słuchacze jeżdżą po Europie. Ja byłem dwa dni temu w Brukseli. Na ulicach Brukseli można zobaczyć uzbrojonych żołnierzy, są samochody bojowe, czołgi, to są takie zdjęcia, jakie starsi ludzie pamiętają z okresu stanu wojennego w Polsce. We Francji również uzbrojeni żołnierze patrolują ulice.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: RMF FM,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto na prezydenta, a kto na premiera? Gowin: zaskoczenia nie będzie

/ Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Zdaniem Jarosława Gowina Kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta musi być Andrzej Duda. Szef MNiSW mówi, że wycofanie poparcia dla głowy państwa oznaczałoby, że odradza się gen samozagłady prawicy. Na pytanie, kto będzie premierem, jeśli Zjednoczona Prawica wygra ponownie wybory, Gowin odparł, że w takiej sytuacji kandydaci "mogą być tylko dwaj". "Jeden to obecny premier Mateusz Morawiecki, który świetnie sobie radzi, czego dowodzi choćby tempo rozwoju gospodarczego czy jego międzynarodowa pozycja. A drugi to lider całego obozu, czyli Jarosław Kaczyński. Ale dzisiaj w ogóle nad tym się nie zastanawiamy" - powiedział.

Pytany we wtorkowym wywiadzie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", co PiS będzie chciał zrobić po wyborach, Gowin wskazywał, że chodzi "nie tylko o wielkie przedsięwzięcia cywilizacyjne, w rodzaju Centralnego Portu Komunikacyjnego".

Mamy narastający problem z wodą – musimy przygotować program retencji. Mamy problem z cenami energii – aby temu zapobiec, minister Emilewicz przygotowała program Energia plus, który może miliony konsumentów zamienić w producentów energii. Musimy kontynuować reformę oświaty i szkolnictwa wyższego. Musimy zająć się także podwyżkami w sferze budżetowej 

- wymieniał wicepremier.

Jak zauważył, "pod rządami Zjednoczonej Prawicy zarobki w sferze rynkowej zdecydowanie się podniosły". "Ale równocześnie w niebezpieczny sposób rozwarły się nożyce między zarobkami w sferze rynkowej a w budżetówce. Na dłuższą metę nie da się budować sprawnego państwa bez dobrze opłacanych nauczycieli, naukowców czy urzędników" - podkreślił Gowin.

Na pytanie, kto będzie premierem, jeśli Zjednoczona Prawica wygra ponownie wybory, Gowin odparł, że w takiej sytuacji kandydaci "mogą być tylko dwaj".

"Jeden to obecny premier Mateusz Morawiecki, który świetnie sobie radzi, czego dowodzi choćby tempo rozwoju gospodarczego czy jego międzynarodowa pozycja. A drugi to lider całego obozu, czyli Jarosław Kaczyński. Ale dzisiaj w ogóle nad tym się nie zastanawiamy"

- powiedział.

Dopytywany, czy obecny prezydent Andrzej Duda może być pewny, że będzie kandydatem tego obozu w wyborach prezydenckich, Gowin odparł, że nie wyobraża sobie innego scenariusza. "Wycofanie poparcia dla Andrzeja Dudy ze strony Zjednoczonej Prawicy oznaczałoby, że gen samozagłady, który słusznie przypisywano prawicy w latach 90., znów się odradza" - dodał.

W rozmowie padło także pytanie dotyczące repolonizacji mediów.

"Premier Gliński wspominał niedawno, że ma w szufladzie gotowy projekt – nie tyle repolonizacji, bo w UE kapitału nie można dzielić według narodowości, ile dekoncentracji mediów" - odpowiedział Gowin. Jak podkreślał, "szanujące się państwa dbają o to, by nie dopuszczać do zmonopolizowania przestrzeni medialnej przez parę koncernów". "My po 1989 r. znaleźliśmy się blisko takiej sytuacji. To zagrożenie z punktu widzenia wolności słowa czy pluralizmu mediów" - mówił.

Jego zdaniem skala tego pluralizmu, "zwłaszcza w mediach lokalnych", jest jak na standardy liberalnej demokracji "zbyt nikła".

Dopytywany, jak wygląda to w mediach publicznych, Gowin odparł: "Proszę mnie zwolnić z odpowiedzi na to pytanie, bo przez ostatnie cztery lata częściej występuję w telewizji, niż ją oglądam". "Nie podejmuję się oceny kondycji żadnej stacji telewizyjnej – ani TVP, ani Polsatu czy TVN. Wśród moich przyjaciół zdania na temat mediów publicznych są radykalnie podzielone" - powiedział wicepremier. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl