Zabawna wpadka dziennikarza BBC

  

Wpadki w telewizji na żywo zdarzają się bardzo często. Tym razem jedna z nich przytrafiła się reporterowi brytyjskiej stacji BBC.

Dziennikarz rozmawiał z gościem na temat wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii. Nagle niespodziewanie w samym środku kadru pojawiła się pewna kobieta. Radosna pani z usmiechem na twarzy pokazała w kierunku kamery kciuk uniesiony w górę.

Reporter chciał odsunąć kobietę sprzed kamery i nie odrywając wzroku od rozmówcy wyciągnął rękę w jej kierunku. Na nieszczęście trafił na jej biust. Oburzona kobieta uderzyła dziennikarza w ramię i odeszła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: BBC,youtube.com,radiozet.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Oto najstarszy mężczyzna na świecie! Na oficjalny tytuł przyjdzie mu poczekać jeszcze kilka dni

/ fot. Sky News

  

111-letni Bob Weighton, najstarszy mężczyzna w Wielkiej Brytanii, został najstarszym mężczyzną świata - podały dziś brytyjskie media. Na oficjalne uznanie tego tytułu musi jeszcze poczekać kilka dni.

Dotychczasowy rekordzista, 112-letni Japończyk Chitetsu Watanabe, zmarł w niedzielę, niespełna dwa tygodnie po tym, jak wydawcy Księgi Rekordów Guinnessa wręczyli mu stosowny certyfikat.

Weighton, który mieszka w niewielkiej miasteczku Alton na południu Anglii, powiedział, że nie odczuwa szczególnej satysfakcji z faktu bycia najstarszym. "To nie robi mi różnicy, to po prostu jeszcze jeden dzień w długim życiu. Przykro mi, bo to oznacza, że ktoś inny musiał umrzeć" - wyjaśnił.

Tytuł najstarszego mężczyzny w Wielkiej Brytanii Weighton nosi samodzielnie od lata 2019 roku, gdy zmarł Alfred Smith z miejscowości St Madoes w Szkocji. Obaj urodzili się tego samego dnia - 29 marca 1908 roku. Co ciekawe, również w tym samym dniu na świat przyszła Joan Hocquard, która jest najstarszą kobietą w Wielkiej Brytanii, a druga najstarsza - Violet Davies-Evans urodziła się dzień później.

Pochodzący z Hull we wschodniej Anglii Weighton pracował w latach 20. i 30. jako inżynier morski na Tajwanie, gdzie poznał swoją żonę, Agnes. W czasie II wojny światowej był w USA, gdzie dla brytyjskiego wywiadu tłumaczył przechwycone japońskie depesze, zaś po jej zakończeniu wrócił do Anglii i wykładał inżynierię morską na londyńskim City University aż do przejścia na emeryturę w roku 1973.

Jak powiedział, nigdy nie starał się za wszelką cenę dożyć późnej starości. "To nie jest coś, co planowałem, chciałem czy do czego dążyłem, po prostu przyjmuję to jako jeden z faktów w życiu" - wyjaśnia. I dodaje: "To pewnie dobre geny. Oraz przyjmowanie rzeczy takimi, jakie są, zamiast się nimi zamartwiać przez miesiące".

"Większość problemów na świecie jest spowodowana przez ludzi, którzy podchodzą do siebie zbyt poważnie" - uważa Weighton.

Weighton prawdopodobnie zostanie za kilka dni oficjalnie uznany najstarszym mężczyzną świata, ale do miana najstarszego człowieka mu trochę brakuje. Na świecie jest ok. 50 kobiet starszych od niego. Najstarszą żyjącą obecnie osobą jest 117-letnia Japonka Kane Tanaka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts