Piotr Gliński „zaorał” Radosława Sikorskiego swoją odpowiedzią na podchwytliwe pytanie. WIDEO

  

Wiceprezes Rady Ministrów Piotr Gliński był gościem porannej rozmowy w RMF FM, która toczyła się między innymi na temat inwestycji realizowanych w ramach programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Reporter stacji zapytał też Glińskiego o to, co myśli o pomyśle Radosława Sikorskiego, aby wyburzyć Pałac Kultury. Jaka była odpowiedź ministra?

Piotr Gliński jako gość porannej rozmowy w RMF FM mówił między innymi o obchodach stulecia niepodległości Polski. 

- Jest lub będzie powołany pełnomocnik do spraw obchodów stulecia? - zapytał prowadzący Robert Mazurek.

Tak, minister Sellin jest pełnomocnikiem rządu do spraw obchodów stulecia niepodległości Polski. - odpowiedział Gliński.

Dziennikarz zapytał również o to, co wicepremier sądzi o pomysłach Radosława Sikorskiego.

Pan marszałek, minister Radosław Sikorski, ciągle mówi o tym, że należy zburzyć Pałac Kultury i, na przykład, setna rocznica odzyskania niepodległości to byłby znakomity pomysł.

- powiedział prowadzący.

Radosław Sikorski? (...) Zapomniałem o tym polityku...


- odparł minister Gliński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,rmf24.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turcja oskarża Kurdów. Chodzi o rozejm w Syrii

zdjęcie ilustracyjne / ErikaWittlieb; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Turcja oskarżyła siły kurdyjskie o naruszenie ogłoszonego w czwartek rozejmu na północy Syrii na mocy którego Ankara zgodziła się zawiesić na 5 dni ofensywę i ją zakończyć, jeśli Kurdowie wycofają się z tego, graniczącego z Turcją, obszaru.

„Siły tureckie przestrzegają całkowicie porozumienia wynegocjowanego w czwartek z USA. Jednak pomimo tego terroryści (tak Turcja określa siły kurdyjskie-przyp. red.) przeprowadzili łącznie 14 ataków w ciągu ostatnich 36 godzin”.
- zadeklarowało w komunikacie ministerstwo obrony Turcji.

Ministerstwo sprecyzowało, że 12 ataków przy użyciu broni ciężkiej, w tym rakiet, miało miejsce w przygranicznym syryjskiim mieście Ras al-Ajn, jeden w Tall Abjad i jeden z w regionie Tal Tamr.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że turecka ofensywa na północnym wschodzie Syrii zostanie wznowiona we wtorek wieczorem, jeśli do tego czasu siły Kurdów syryjskich nie wycofają się z regionu, gdzie Turcy chcą utworzyć „strefę bezpieczeństwa”. W planowanej „strefie bezpieczeństwa” na północnym wschodzie Syrii Turcja zamierza utworzyć 12 posterunków obserwacyjnych.

Erdogan uważa, że w „strefie bezpieczeństwa” będzie można osiedlić 2 miliony syryjskich uchodźców, jeśli do jej obszaru włączone zostaną miasta Dajr az-Zaur i Ar-Rakka. W Turcji przebywa obecnie ok. 3,6 mln Syryjczyków, którzy uciekli tam przed konfliktem zbrojnym we własnym kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl