​Stolica Apostolska wkracza do akcji?

  

To niewątpliwie krok w dobrym kierunku. Stolica Apostolska wkroczyła do akcji w kwestii eutanazistowskiego zaangażowania szpitali i ośrodków psychiatrycznych prowadzonych przez Zgromadzenie Braci Miłosierdzia. Kilkanaście dni po tym, jak zarząd kierujący zakonnymi ośrodkami psychiatrycznymi w Belgii zdecydował, że w jego placówkach będą wykonywane eutanazje osób chorych psychicznie, Stolica Apostolska wszczęła dochodzenie w tej kwestii. O decyzji poinformował kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Jest ona odpowiedzią na apele przełożonego generalnego zgromadzenia Rene Stockmana, który od początku prosił Watykan o zajęcie się sprawą. Ta decyzja, choć istotna, jednak nie wystarcza. Tak się bowiem składa, że dochodzeniem trzeba objąć nie tylko belgijską gałąź Braci Miłosierdzia, ale także przynajmniej jednego z biskupów. A to dlatego, że arcybiskup Antwerpii Johan Bonny zupełnie otwarcie wsparł eutanazistów i przekonywał, że w różnych krajach trzeba dostosować moralność do wymogów społeczeństwa. Ktoś taki nie może być pasterzem, bo zwodzi katolików na manowce.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts