Atak na wiceministra Jakiego. „Onet wyrabia niemiecką normę propagandy”

  

Od dwóch lat w Ministerstwie Sprawiedliwości podlegają mi departamenty odpowiedzialne za gospodarowanie nieruchomościami i majątkiem państwa. Stawianie mi więc zarzutów, że nie spełniam jednego z ustawowych wymogów do bycia szefem komisji weryfikacyjnej, jest zwykłym kłamstwem – oświadczył wiceszef resortu Patryk Jaki.

Wiceminister sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do artykułu, który ukazał się na portalu oko.press. Czytamy tam, że premier Beata Szydło miała rzekomo naruszyć prawo, powołując Patryka Jakiego na stanowisko przewodniczącego speckomisji, mającej weryfikować decyzje reprywatyzacyjne, bowiem „według ustawy jej członek musi mieć wykształcenie prawnicze lub znać się na gospodarowaniu nieruchomościami oraz majątkiem państwowym. Jaki raczej nie spełnia żadnego z warunków” – podało oko.press, wskazując, że wiceszef resortu sprawiedliwości jest magistrem politologii. Artykuł opublikował także onet.pl.

Onet wyrabia niemiecką normę propagandy. Nie sprawdzili, bezrefleksyjnie wklejają, publikując nie kontaktowali się z osobą, którą oskarżają 

– odpowiedział minister na Twitterze.

Przypomniał też, że „wymogiem do powołania na członka komisji według art. 4 ustawy jest posiadanie wykształcenia prawniczego lub niezbędnej wiedzy w zakresie gospodarowania nieruchomościami oraz wykorzystywania zasobów majątku państwowego”.

Od prawie dwóch lat mi osobiście jako Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości podlegają departamenty odpowiedzialne za gospodarowanie nieruchomościami i majątkiem państwowym wartym miliardy złotych 

– napisał wiceminister sprawiedliwości. „Codziennie zarządzam tym majątkiem” – podkreślił.

Jaki wskazał, stawianie mu zarzutów, że nie spełnia drugiego z ustawowych wymogów do zasiadania w komisji weryfikacyjnej, „jest zwykłym kłamstwem”. Zaznaczył, że nikt z dziennikarzy w tej sprawie się z nim nie skontaktował, żeby zweryfikować podawane informacje.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Alarm bombowy, most w Nowym Jorku zamknięty

Most Waszyngtona / By Gryffindor - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10306508

  

Nowojorski dwupoziomowy most im. Jerzego Waszyngtona nad rzeką Hudson został wczoraj wieczorem, czasu lokalnego,czasowo zamknięty dla ruchu z powodu alarmu bombowego - poinformowały władze.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio poinformował na Twitterze, że wszystkie pasy ruchu tego mostu zostały zamknięte ok. godz. 21.30 czasu lokalnego (godz. 3.30 nad ranem w piątek czasu polskiego). Alarm ogłoszono po tym jak znaleziono podejrzanie wyglądającą paczkę.

De Blasio wezwał podróżnych do korzystania z możliwych dróg objazdu.

Władze otworzyły później dolny poziom mostu a ok. godz. 23 również górny.

Most Waszyngtona, uważany za jeden z najruchliwszych na świecie, łączy Nowy Jork z sąsiadującym z metropolią stanem New Jersey.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl