Patryk ​Jaki powiedział prawdę o Obywatelach RP. Skandaliczne słowa Jana Grabca. WIDEO

  

Rozmawiamy o sprawach fundamentalnych (…). Są pewne zasady, których przekraczać nie można. Jeżeli politycy PO, zamiast potępić to, co wydarzyło się na Krakowskim Przedmieściu, w jakiś sposób próbują to tłumaczyć, to tak jakby przyznawali się do winy – powiedział Patryk Jaki w programie „Woronicza 17” na antenie TVP Info, mówiąc o haniebnym zachowaniu Obywateli RP podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej.

Przypomnijmy Adam Borowski, legendarny opozycjonista, a obecnie szef warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”, został napadnięty i uderzony w twarz podczas uroczystości na Krajowskim Przedmieściu, 10 maja 2017. Agresywnym napastnikiem był uczestnik kontrmanifestacji, w której brali udział m.in. tzw. Obywatele RP.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szef warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej” napadnięty i uderzony!

- Każdy z nas był na grobie kogoś bliskiego. To świadectwo naszego człowieczeństwa, że pamiętamy o kimś, kogo nie ma. My, politycy jesteśmy też ojcami, matkami, braćmi i mamy obowiązek dbać o swoich zmarłych – dodał.

Wyobraźcie sobie, że ktoś z was idzie na grób bliskiego i w tym czasie grupa nachalnych osób próbuje mu przeszkodzić. Jesteście obrażani i próbuje się to uniemożliwić. Każdy ma prawo złożyć znicz na grobie swojego brata. To wszystko pokazało, że mamy w Polsce dwie grupy. Jedna grupa ludzi, dla których ważna jest pamięć, którzy idą się pomodlić i uczcić ofiary katastrofy smoleńskiej. Druga grupa ludzi to grupa, która chce ich sprowokować. Każdy z nas może wybrać, z kim się identyfikuje. Prowokatorzy to są ci sami ludzie, spadkobiercy wydarzeń na „Łączce”. Jeżeli nie potraficie potępić tego wydarzenia, to znaczy, że się z tym utożsamiacie

- dowodził wiceminister sprawiedliwości.

-Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takiego typu działania, wszelkie tego typu zachowania. Ludzie są zmęczeni przemocą słowną, fizyczną i chcieliby innego podejścia do sprawy. Społeczeństwo nie chce wojny polsko-polskiej. Od pewnego czasu istnieje dziwne przyzwolenie na przemoc, pobicie pana Borowskiego było skandaliczne - oceniła mówiła Elżbieta Zielińska, posłanka Kukiz ‘15.

-Nikt nie zamierza używać przemocy. Niestety te emocje są na takim poziomie, że pojawiają się również między uczestnikami obu manifestacji. W czasach rządów PO miesięcznice przebiegały bardzo spokojnie– powiedział Jan Grabiec z PO, który za pobicie i wulgarne zachowanie Obywateli RP obarczył winą... Jarosława Kaczyńskiego oraz nowe prawo dotyczące zgromadzeń, które - jego zdaniem - prowokuje do organizacji kontrmanifestacji.

- W naszej tradycji żałoba trwa do jednego roku – ocenił Piotr Zgorzelski, PSL

- Miesięcznice są obce naszej chrześcijańskiej tradycji. Ta rocznica ma charakter wiecu politycznego. Tam są przemówienia polityków – dowodził z nim Zbigniew Gryglas z Nowoczesnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info
Tagi

Wczytuję komentarze...

"Wojskowe wyzwanie". Na jeden dzień można stać się żołnierzem

Zdjęcie ilustracyjne / Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

  

W najbliższą sobotę akcja "Wojskowe wyzwanie" będzie prowadzona w Ustce na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych, w Krakowie - w 6 Brygadzie Powietrznodesantowej i w Tomaszowie Mazowieckim - w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej. W tych jednostkach chętni będą mogli wstąpić do wojska na jeden dzień.

Zajęcia "Wojskowe wyzwanie" to część kolejnej edycji kampanii "Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej". Jednodniowy udział w zajęciach z żołnierzami jest możliwy w terminie od 13 lipca do 24 sierpnia w kilkunastu jednostkach w całym kraju.

W dniu szkolenia zainteresowani będą mogli dowiedzieć się, co zrobić, żeby wstąpić do wojska. Punkty rekrutacyjne przedstawią ofertę edukacyjną, m.in. wojskowych uczelni wyższych i najmłodszej placówki - Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego w Warszawie, w którym nauka rozpocznie się we wrześniu br.

W sobotę 20 lipca akcja "Wojskowe wyzwanie" będzie prowadzona w Ustce na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych, w Krakowie - w 6 Brygadzie Powietrznodesantowej i w Tomaszowie Mazowieckim - w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej.

W kolejne soboty swoje obiekty udostępnią Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, 17. Brygada Zmechanizowana w Wędrzynie, 21. Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, 18. Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, 15. Brygada Zmechanizowana w Giżycku, 7. Brygada Obrony Wybrzeża w Słupsku, 1. Pułk Saperów w Brzegu i 2. Pułk Rozpoznawczy w Hrubieszowie.

W zeszłym tygodniu, jedną z pierwszych jednostek, gdzie zainteresowani wojskiem cywile mogli przez jeden dzień uczestniczyć w zajęciach, porozmawiać z żołnierzami, zapoznać się z bronią i dowiedzieć o warunkach rekrutacji była 1. Warszawska Brygada Pancerna.

Rzecznik prasowy 1. WBPanc ppor. Artur Wróbel poinformował, że 13 lipca w warszawskiej Wesołej pojawiło się około 50 zainteresowanych przeżyciem jednego dnia w Wojsku Polskim. Wśród nich były też kobiety. Kilku z uczestników po zakończeniu akcji zgłosiło chęć zastania żołnierzem 1. Brygady Pancernej.

Według rzecznika zainteresowani wojskiem mogli, w ramach akcji zobaczyć uzbrojenie i sprzęt jednostki, w tym czołgi Leopard 2A4 i 2A5, które stanowią trzon brygady - w programie był pokaz statyczny sprzętu. Jak dodał, zainteresowani mogli wejść do czołgu, spytać żołnierzy, jak wygląda jego obsługa, jak przygotowuje się wóz przed wyjazdem na poligon czy w teren, co trzeba zrobić po zakończeniu. Ponadto w punkcie rekrutacyjnym mogli dowiedzieć się jakie możliwości stwarza służba w wojsku, jak wygląda proces rekrutacji oraz poznać ofertę edukacyjną polskiej armii.

Warszawska Brygada w programie zajęć dla ochotników ujęła także: udzielanie pierwszej pomocy; grę w paint ball z elementami taktyki, rzut granatem, oraz wykonywanie podstawowych czynności strzeleckich z wykorzystaniem trenażera Cyklop, zapoznanie się z rodzajami broni strzeleckiej, budową broni, podstawowymi czynnościami podczas strzelania. Kolejnym blokiem zajęć był WF – biegi indywidualne i zespołowe.

"Chcieliśmy aby kandydaci mogli spróbować podejść do sprawdzianu z WF, którzy nasi kandydaci zdają podczas kwalifikacji wojskowej"

- powiedział Wróbel.

"W ramach spotkania z armią oficjalna część zakończyła się o 19. Wizytę w jednostce zakończyliśmy przy ognisku"

- powiedział rzecznik, zapewniając jednocześnie, że uczestnicy akcji w rozmowach przy ognisku nie kryli zadowolenia z spędzonego w jednostce dnia. Zapewnił również, że Warszawska Brygada też jest zadowolona ze spotkania z cywilami, bo poza promocją wojska, ma nadzieję, że osobom - które wyraziły taką wolę, by wstąpić w szeregi armii - uda się przejść rekrutację i zostać pancerniakiem.

Kampanię "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" MON rozpoczęło 14 października 2018 r. Jej główny cel to zachęcenie młodych ludzi do wyboru zawodu żołnierza i zwiększenie liczebności polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych, w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych - szeregowych, podoficerów i oficerów. Kampania przyniosła dotychczas blisko 17 tys. deklaracji wstąpienia do wojska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl