Patryk ​Jaki powiedział prawdę o Obywatelach RP. Skandaliczne słowa Jana Grabca. WIDEO

Rozmawiamy o sprawach fundamentalnych (…). Są pewne zasady, których przekraczać nie można.

TVP INFO(screenschoot)
Rozmawiamy o sprawach fundamentalnych (…). Są pewne zasady, których przekraczać nie można. Jeżeli politycy PO, zamiast potępić to, co wydarzyło się na Krakowskim Przedmieściu, w jakiś sposób próbują to tłumaczyć, to tak jakby przyznawali się do winy – powiedział Patryk Jaki w programie „Woronicza 17” na antenie TVP Info, mówiąc o haniebnym zachowaniu Obywateli RP podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej.

Przypomnijmy Adam Borowski, legendarny opozycjonista, a obecnie szef warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”, został napadnięty i uderzony w twarz podczas uroczystości na Krajowskim Przedmieściu, 10 maja 2017. Agresywnym napastnikiem był uczestnik kontrmanifestacji, w której brali udział m.in. tzw. Obywatele RP.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szef warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej” napadnięty i uderzony!

- Każdy z nas był na grobie kogoś bliskiego. To świadectwo naszego człowieczeństwa, że pamiętamy o kimś, kogo nie ma. My, politycy jesteśmy też ojcami, matkami, braćmi i mamy obowiązek dbać o swoich zmarłych – dodał.

Wyobraźcie sobie, że ktoś z was idzie na grób bliskiego i w tym czasie grupa nachalnych osób próbuje mu przeszkodzić. Jesteście obrażani i próbuje się to uniemożliwić. Każdy ma prawo złożyć znicz na grobie swojego brata. To wszystko pokazało, że mamy w Polsce dwie grupy. Jedna grupa ludzi, dla których ważna jest pamięć, którzy idą się pomodlić i uczcić ofiary katastrofy smoleńskiej. Druga grupa ludzi to grupa, która chce ich sprowokować. Każdy z nas może wybrać, z kim się identyfikuje. Prowokatorzy to są ci sami ludzie, spadkobiercy wydarzeń na „Łączce”. Jeżeli nie potraficie potępić tego wydarzenia, to znaczy, że się z tym utożsamiacie

- dowodził wiceminister sprawiedliwości.

-Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takiego typu działania, wszelkie tego typu zachowania. Ludzie są zmęczeni przemocą słowną, fizyczną i chcieliby innego podejścia do sprawy. Społeczeństwo nie chce wojny polsko-polskiej. Od pewnego czasu istnieje dziwne przyzwolenie na przemoc, pobicie pana Borowskiego było skandaliczne - oceniła mówiła Elżbieta Zielińska, posłanka Kukiz ‘15.

-Nikt nie zamierza używać przemocy. Niestety te emocje są na takim poziomie, że pojawiają się również między uczestnikami obu manifestacji. W czasach rządów PO miesięcznice przebiegały bardzo spokojnie– powiedział Jan Grabiec z PO, który za pobicie i wulgarne zachowanie Obywateli RP obarczył winą... Jarosława Kaczyńskiego oraz nowe prawo dotyczące zgromadzeń, które - jego zdaniem - prowokuje do organizacji kontrmanifestacji.

- W naszej tradycji żałoba trwa do jednego roku – ocenił Piotr Zgorzelski, PSL

- Miesięcznice są obce naszej chrześcijańskiej tradycji. Ta rocznica ma charakter wiecu politycznego. Tam są przemówienia polityków – dowodził z nim Zbigniew Gryglas z Nowoczesnej.

 


Źródło: TVP Info

#obywatele RP #Patryk Jaki

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo