Jedna z firm farmaceutycznych z okazji Dnia Mamy obchodzonego w Brazylii 14 maja opublikowała poruszającą reklamę, której bohaterem jest dziecko z Zespołem Downa. Tą reklamę naprawdę trzeba obejrzeć.

Materiały promocyjne produktów dla dzieci zawsze kojarzą się z rozkosznymi zdrowymi dziećmi. Jeszcze nikt nie odważył się zrobić reklamy w której głównym bohaterem jest chore dziecko. W końcu ktoś odważnie sięgnął po to, o czym nie chcemy mówić, ani słyszeć. Każde dziecko dla swojej mamy jest najważniejsze!

ZOBACZ WZRUSZAJĄCĄ REKLAMĘ:


Przypomnijmy, w listopadzie 2016 r. sąd we Francji uznał, że nie wolno pokazywać uśmiechniętych dzieci z zespołem Downa, bo mogłoby to urazić "sumienia kobiet, które legalnie dokonały innych osobistych wyborów”, czyli aborcji.

Chodzi o orzeczenie Rady Stanu, czyli najwyższego organu sądownictwa administracyjnego we Francji. Nie pozwoliła ona na publikację materiału z uśmiechniętymi twarzami osób z zespołem Downa.

Władze francuskie odrzuciły odwołanie osób z zespołem Downa i ich bliskich w sprawie emisji reklamy społecznej przygotowanej na Światowego Dnia Zespołu Downa w 2014 r.