​Nowy wiceprzewodniczący rady Warszawy

Radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Figura został wybrany na wiceprzewodniczącego rady Warszawy.

radawarszawy.um.warszawa.pl
Radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Figura został wybrany na wiceprzewodniczącego rady Warszawy. Figura zastąpił wieloletnią radną i wiceprzewodniczącą rady miasta Olgę Johann, która zmarła na początku kwietnia tego roku.

Olga Johann była absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych. W latach 1990-1991 była głównym specjalistą w Ministerstwie Edukacji Narodowej, gdzie nadzorowała pracę kuratorów oświaty oraz przygotowywała projekty aktów normatywnych MEN.

Od roku 1992 do 2006 pełniła funkcję wicedyrektora oraz dyrektora Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „TOP” w Warszawie oraz członkiem komisji dyscyplinarnej w MEN. W latach 2002-2006 pełniła funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Od 2014 r. z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zasiadała w Radzie Warszawy, której była wiceprzewodniczącą.

Ponieważ Figura został wiceprzewodniczącym rady miasta, musi zrezygnować z przewodniczącego komisji ochrony środowiska. Tę funkcję obejmie radny PiS Piotr Szyszko.

 

Źródło: PAP

#Dariusz Figura #Warszawa #rada Warszawy #Warszawa rada miasta #PiS

plk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo