Caracale zamiast uchodźców

  

Platforma Obywatelska postanowiła sobie zrobić narzędzie walki z przetargu na śmigłowce typu Caracal, które miały być wyposażeniem polskiej armii. O kontrakt zabiegał rząd PO-PSL, a głównym jego zwolennikiem był ówczesny szef MON‑u Tomasz Siemoniak.

To właśnie rząd Ewy Kopacz za kwotę 13,3 mld zł wynegocjował zakup 50 sztuk caracali. Śmigłowców przestarzałych, nieprzydatnych dla nowoczesnego wojska. Dobrze się zatem stało, że obecne Ministerstwo Obrony Narodowej zrezygnowało z tej transakcji. Wczoraj PO postanowiła zaatakować po raz kolejny serialem pt. caracale, chcąc tym samym przykryć własną nieudolność. I to nie tylko w sprawie zakupu śmigłowców, ale także na innych frontach. A przede wszystkim w sprawie uchodźców. Gdy Grzegorz Schetyna był szefem MSZ-etu, rząd PO-PSL zgodził się na rozmieszczenie w Polsce 7 tys. uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Teraz szef PO mówi coś zupełnie innego. Gdy przypomniano mu poprzednią deklarację, Schetyna nie był w stanie wytłumaczyć zmiany swego stanowiska. Teraz PO rozpaczliwie próbuje się ratować, jednak wszystko wskazuje na to, że będzie tak jak z Marszem Wolności, który wbrew zapowiedziom okazał się totalną kompromitacją.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts