Dlaczego sprzedano Ciech?

  

Pozbycie się przez spółki kontrolowane przez skarb państwa akcji chemicznego przedsiębiorstwa Ciech było ogromnym błędem z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa. W ten sposób w prywatne ręce przeszła strategiczna infrastruktura, jak np. oczyszczalnia w Bydgoszczy, z której korzystała jedna ze spółek wchodzących dziś w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Podobnych przypadków jest dużo więcej. Dlatego zasadne jest pytanie, czy zielone światło dla tej transakcji ze strony rządu PO-PSL było przypadkowe. Tym bardziej, jeśli zważyć na zażyłą relację pomiędzy nieżyjącym już dziś miliarderem Janem Kulczykiem a Andrzejem Klesykiem, ówczesnym prezesem PZU. Przecież to właśnie jedna ze spółek tego ubezpieczeniowego giganta sprzedała pakiet akcji Ciech firmie Kulczyka. To jeden z wątków prowadzonego obecnie śledztwa, które trwa już zadziwiająco długo.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts