Poziom zdziczenia „Obywateli RP” sięga zenitu. Ci ludzie dosłownie zieją nienawiścią. Szokujące nagranie

  

Skandaliczne słowa usłyszał reporter TVP Info od członków kontrmanifestacji zorganizowanej w czasie obchodów 85. miesięcznicy smoleńskiej. Jeden z mężczyzn do kamery mówi o tym, że tragedia smoleńska to... „fantastyczna sprawa”.

Nie milkną echa dotyczące prowokacji i incydentów, do których doszło 10 maja na Krakowskim przedmieściu w czasie obchodów 85. miesięcznicy smoleńskiej i kontrmanifestacji, na którą zgodziły się władze miasta. Premier Beata Szydło stanowczo wypowiedziała się już w tej sprawie.

- Nagle oto ludzie, którzy mają czyste intencje, chcą przyjść, upamiętnić, tych którzy zginęli, są brutalnie atakowani. To rzecz niebywała [...] Został popełniony błąd, że środowa kontrmanifestacja została zaakceptowana, należy wyciągnąć wnioski i zastanowić się, w jaki sposób dać gwarancję bezpieczeństwa ludziom spokojnym i uczciwym, którzy mają prawo, by zebrać się i pomodlić - powiedziała premier Beata

CZYTAJ WIĘCEJ: Premier Szydło stanowczo o incydencie na Krakowskim Przedmieściu. Mówi o „ataku nienawiści”

Tymczasem na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące prowokacji, do których dochodziło na Krakowskim Przedmieściu.

- Smoleńsk to fantastyczna sprawa. Ofiary tu cytat „rozciapciane w ziemi smoleńskiej”. To skandaliczne słowa, jakie wypowiadali wczoraj do kamery naszego reportera przedstawiciele grupy prowokatorów, którzy używają nazwy „Obywatele RP” podszywając się pod obrońców wolności - mówi Michał Rachoń zapowiadając szerszą dyskusję w programie „Minęła 20” na antenie TVP Info, na temat ostatnich prowokacji.

 

 
 ZOBACZ FILM:

Przypomnijmy, że Adam Borowski, legendarny opozycjonista, a obecnie szef warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”, został napadnięty i uderzony w twarz podczas obchodów 85. miesięcznicy smoleńskiej. Agresywny napastnik – uczestnik kontrmanifestacji, w której brali udział m.in. tzw. Obywatele RP – został zatrzymany przez policję.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Adam Borowski dla Niezalezna.pl: W pewnym momencie poczułem uderzenie w twarz…
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zełenski: To Polska pierwsza odczuła konsekwencje zbrodniczego spisku reżimów totalitarnych!

/ https://twitter.com/EuropeanPravda/status/1221778453139218432

  

Polska, naród polski, pierwszy odczuł na sobie konsekwencje zbrodniczego spisku reżimów totalitarnych, co pozwoliło nazistom dokonać Holokaustu, dzisiaj Europa i świat nie mają prawa milczeć o tym, jak to było w 1939 r. - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Jak dodał, Ukraina i Polska to nie tylko państwa sąsiedzkie. - My jesteśmy braćmi i siostrami, o tym nigdy nie możemy zapominać - oświadczył.

Prezydenci Polski i Ukrainy Andrzej Duda oraz Wołodymyr Zełenski spotkali się w poniedziałek w Oświęcimiu przed głównymi uroczystościami z okazji 75-lecia wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau.

Zełenski zauważył, że Ukraina i Polska to nie tylko państwa sąsiedzkie. - My jesteśmy braćmi i siostrami, o tym nigdy nie możemy zapominać - oświadczył.

[polecam:https://niezalezna.pl/307923-zelenski-podziekowal-za-zaproszenie-na-obchody-wyzwolenia-auschwitz-to-dla-nas-niezmiernie-wazne]

Podkreślił jak ważny jest dla niego udział w obchodach rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

- Holokaust pozostawił na sercu Ukrainy bliznę. Co czwarta z ofiar Shoah była z Ukrainy. Nigdy nie zapomnimy o prawie 9 mln Ukraińców - wojskowych i cywili - którzy zginęli podczas II wojny światowej w walce z reżimem hitlerowskim"

- powiedział prezydent Ukrainy.

- Polska, naród polski, pierwszy odczuł na sobie konsekwencje zbrodniczego spisku reżimów totalitarnych, co pozwoliło nazistom (dokonać) Holokaustu. Dzisiaj Europa i świat nie mają prawa milczeć, jak to było w 1939 roku. Europa i świat nie powinien być obojętny (...), tylko (wspólnota) świata może dać odsiecz agresji

- podkreślił Zełenski.

[polecam:https://niezalezna.pl/307921-duda-zadamy-przywrocenia-prymatu-prawa-i-powrotu-do-pelnej-integralnosci-terytorium-ukrainy]

- Dzisiaj oddajemy hołd ofiarom Holokaustu i jako odpowiedzialne, demokratyczne państwa na zawsze mówimy "nie" totalitarnym ideologiom, ksenofobii, agresji, jakimkolwiek przejawom represji i nienawiści i nietolerancji

- oświadczył prezydent Ukrainy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts