Dachówki solarne od Tesli już w sprzedaży

  

Tesla oficjalnie ogłosiła przyjmowanie wstępnych zamówień na swój najnowszy produkt – dachy solarne. Instalacje nowych dachów rozpoczną się w tym roku wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Start sprzedaży dachów solarnych zapowiedział Elon Musk – publikując krótką notkę na Twitterze.

Poszczególne ogniwa składające się na dach wyglądają jak najzwyklejsze na świecie dachówki jednak gdy popatrzymy na budynek z góry, to widoczny będzie panel fotowoltaiczny. W ofercie Tesli dostępne będą 4 wzory pokrycia dachowego m.in. fotowoltaiczne dachówki wzorowane na tradycyjne czerwone pokrycie w Polsce określane jako karpiówka oraz proste, kwadratowe dachówki z teksturą bądź gładkie czarne bloki.

Typowy właściciel domu będzie musiał zapłacić 21,85 dolarów za stopę kwadratową(red. 0,09 m2) Solar Roof aby skorzystać z pięknego nowego dachu, który również zwiększy wartość ich domu 

– czytamy w oświadczeniu Tesli.

Firma poinformowała również, że stworzyła kalkulator, który pozwoli oszacować, ile będzie kosztować zastąpienie starego dachu nowym produktem. Kalkulator w celu ustalenia ceny używa informacji takich jak rozmiar dachu, przeciętna cena energii elektrycznej oraz ilość światła słonecznego w sąsiedztwie przez cały rok.

Pomimo tego, że solarne dachówki są zacznie droższe to koszt zostanie zrekompensowany przez wartość energii, którą wytwarzają płytki - twierdzi Tesla.

"Kiedy wymienisz dach, będziesz miał najlepiej wyglądający dom w okolicy", "Myślę, że estetyka jest naprawdę dobra" – powiedział w środę prezes firmy Elon Musk.

Solar Roof jest bardziej przystępny niż tradycyjne dachy, ponieważ w większości przypadków ostatecznie opłaca się to poprzez zmniejszenie lub wyeliminowanie rachunku za elektryczność w domu 

– czytamy w oświadczeniu Tesli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: businessinsider.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

Wszedł do cudzego domu i... zaniemówił

zdjęcie ilustracyjne / Free-Photos; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Plan był prosty - w czasie, gdy 40-letnia kobieta stała na czatach, jej 48-letni partner miał wykorzystać otwarte drzwi tarasu i wejść do jednego z domów na osiedlu Działki w Chełmie. Niedoszły złodziej musiał mieć nietęgą minę, gdy w środku natknął się na... niczego nie podejrzewających domowników.

Z relacji pokrzywdzonych, którzy całą sprawę zgłosili natychmiast policji wynikało, że do ich salonu przez otwarte drzwi tarasowe wszedł nieznajomy mężczyzna.

Był w towarzystwie kobiety, która pozostała na zewnątrz. Jak się dowiedzieliśmy, niedoszły złodziej był tak zaskoczony widokiem domowników, że nie potrafił w żaden sposób wytłumaczyć swojej obecności w ich domu.

Po chwili, jakby nigdy nic, wyszedł tą samą drogą, którą próbował się włamać i wraz z towarzyszką uciekł.

Funkcjonariusze zaraz po zgłoszeniu zatrzymali nieopodal tego miejsca odpowiadające rysopisowi osoby. Okazało się, że to 40-letnia kobieta i 48-letni mężczyzna, oboje mieszkańcy Chełma. Z ich udziałem wykonywane są dalsze czynności procesowe. Kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.
- relacjonuje policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl