Dachówki solarne od Tesli już w sprzedaży

Tesla oficjalnie ogłosiła przyjmowanie wstępnych zamówień na swój najnowszy produkt – dachy solarne.

youtube.com(screenschot)
Tesla oficjalnie ogłosiła przyjmowanie wstępnych zamówień na swój najnowszy produkt – dachy solarne. Instalacje nowych dachów rozpoczną się w tym roku wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Start sprzedaży dachów solarnych zapowiedział Elon Musk – publikując krótką notkę na Twitterze.

Poszczególne ogniwa składające się na dach wyglądają jak najzwyklejsze na świecie dachówki jednak gdy popatrzymy na budynek z góry, to widoczny będzie panel fotowoltaiczny. W ofercie Tesli dostępne będą 4 wzory pokrycia dachowego m.in. fotowoltaiczne dachówki wzorowane na tradycyjne czerwone pokrycie w Polsce określane jako karpiówka oraz proste, kwadratowe dachówki z teksturą bądź gładkie czarne bloki.

Typowy właściciel domu będzie musiał zapłacić 21,85 dolarów za stopę kwadratową(red. 0,09 m2) Solar Roof aby skorzystać z pięknego nowego dachu, który również zwiększy wartość ich domu 

– czytamy w oświadczeniu Tesli.

Firma poinformowała również, że stworzyła kalkulator, który pozwoli oszacować, ile będzie kosztować zastąpienie starego dachu nowym produktem. Kalkulator w celu ustalenia ceny używa informacji takich jak rozmiar dachu, przeciętna cena energii elektrycznej oraz ilość światła słonecznego w sąsiedztwie przez cały rok.

Pomimo tego, że solarne dachówki są zacznie droższe to koszt zostanie zrekompensowany przez wartość energii, którą wytwarzają płytki - twierdzi Tesla.

"Kiedy wymienisz dach, będziesz miał najlepiej wyglądający dom w okolicy", "Myślę, że estetyka jest naprawdę dobra" – powiedział w środę prezes firmy Elon Musk.

Solar Roof jest bardziej przystępny niż tradycyjne dachy, ponieważ w większości przypadków ostatecznie opłaca się to poprzez zmniejszenie lub wyeliminowanie rachunku za elektryczność w domu 

– czytamy w oświadczeniu Tesli.

 

Źródło: businessinsider.com

#Tesla #solarne dachówki

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo