Dachówki solarne od Tesli już w sprzedaży

  

Tesla oficjalnie ogłosiła przyjmowanie wstępnych zamówień na swój najnowszy produkt – dachy solarne. Instalacje nowych dachów rozpoczną się w tym roku wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Start sprzedaży dachów solarnych zapowiedział Elon Musk – publikując krótką notkę na Twitterze.

Poszczególne ogniwa składające się na dach wyglądają jak najzwyklejsze na świecie dachówki jednak gdy popatrzymy na budynek z góry, to widoczny będzie panel fotowoltaiczny. W ofercie Tesli dostępne będą 4 wzory pokrycia dachowego m.in. fotowoltaiczne dachówki wzorowane na tradycyjne czerwone pokrycie w Polsce określane jako karpiówka oraz proste, kwadratowe dachówki z teksturą bądź gładkie czarne bloki.

Typowy właściciel domu będzie musiał zapłacić 21,85 dolarów za stopę kwadratową(red. 0,09 m2) Solar Roof aby skorzystać z pięknego nowego dachu, który również zwiększy wartość ich domu 

– czytamy w oświadczeniu Tesli.

Firma poinformowała również, że stworzyła kalkulator, który pozwoli oszacować, ile będzie kosztować zastąpienie starego dachu nowym produktem. Kalkulator w celu ustalenia ceny używa informacji takich jak rozmiar dachu, przeciętna cena energii elektrycznej oraz ilość światła słonecznego w sąsiedztwie przez cały rok.

Pomimo tego, że solarne dachówki są zacznie droższe to koszt zostanie zrekompensowany przez wartość energii, którą wytwarzają płytki - twierdzi Tesla.

"Kiedy wymienisz dach, będziesz miał najlepiej wyglądający dom w okolicy", "Myślę, że estetyka jest naprawdę dobra" – powiedział w środę prezes firmy Elon Musk.

Solar Roof jest bardziej przystępny niż tradycyjne dachy, ponieważ w większości przypadków ostatecznie opłaca się to poprzez zmniejszenie lub wyeliminowanie rachunku za elektryczność w domu 

– czytamy w oświadczeniu Tesli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: businessinsider.com
Tagi

Wczytuję komentarze...


Zbyt dużo wiernych na mszy w kościele na Śląsku. Interweniowali policjanci

Kościół w Ostrem / By D T G - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35011849

  

Zbyt duża liczba wiernych uczestniczyła w czwartek wieczorem we mszy św. w kościele parafialnym w miejscowości Ostre. Po anonimowym zgłoszeniu interweniowali policjanci. Z świątyni wyszła część wiernych – poinformowała w piątek żywiecka policja.

Rzecznik żywieckiej policji asp. szt. Mirosława Piątek poinformowała, że funkcjonariusze, po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia, pojechali na miejsce.

- W kościele odprawiana była msza św. Wewnątrz przebywało 16 osób oraz ksiądz. Zgodnie z nowymi zaleceniami część z nich opuściła świątynię. Pozostało pięć osób, a msza św. została dokończona

 – powiedziała.

Mirosława Piątek powiedziała, że sprawa o wykroczenie trafi do wydziału prewencji komendy powiatowej. Poinformowany zostanie również Sanepid, który może przeprowadzić postępowanie administracyjne. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts