Upadek Zachodu! Przyznano pierwszą w historii statuetkę "gender-neutralną" – WIDEO

  

Podczas MTV Movie Awards 2017 Emma Watson odebrała nagrodę w kategorii "Najlepszego Aktora Filmowego" za kreację Belli w "Pięknej i Bestii". Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby aktorka nie zamieniła swojego przemówienia w manifest spod szyldu LGBT, a jej nagroda nie okazała się... "gender-neutralna". – Pierwsza nagroda aktorska w historii, która nie dzieli nominowanych w oparciu o ich płeć, mówi coś o tym, jak odbieramy doświadczenie człowieczeństwa – perorowała na scenie aktorka znana ze swojego zaangażowania w feministyczne akcje.

Emma Watson, słynna odtwórczyni prymuski Hermiony Granger w serii o Harrym Potterze, a ostatnio również Belli w przepełnionej ideologią gender "Pięknej i Bestii", wykorzystuje każdą okazję, by zamanifestować swoje poglądy. Tak było również podczas minionej gali MTV Movie Awards 2017, podczas której aktorka odebrała nagrodę dla "Najlepszego AKTORA Filmowego". Watson nie omieszkała przyklasnąć organizatorom gali i pogratulować pomysłu, by nie dzielić kategorii na role kobiece i męskie:

Pierwsza nagroda aktorska w historii, która nie dzieli nominowanych w oparciu o ich płeć, mówi coś o tym, jak odbieramy doświadczenie człowieczeństwa. Krok MTV ku stworzeniu nagrodę bez płci za aktorstwo dla każdego będzie oznaczał coś innego, ale dla mnie  świadczy o tym, że w aktorstwie chodzi o umiejętność wchodzenia w skórę kogoś innego, a to nie musi być podzielone na dwie różne kategorie. Empatia i umiejętność używania swojej wyobraźni nie powinny mieć limitów

– perorowała aktorka, odbierając nagrodę, a wideo z jej przemówieniem bije w internecie rekordy popularności:

ZOBACZ:


Emma Watson od lat słynie z udziału w feministycznych i równościowych inicjatywach:

Równouprawnienie jest także potrzebne mężczyznom. Moi koledzy często nie rozumieją, że feministki walczą także o ich prawa. Prawo do bycia samotnym ojcem, czy możliwość realizowania takiego hobby, jak moda, bez bycia wyśmianym

– przekonywała kilka lat temu aktorka na konferencji zorganizowanej przez The UN Women Global Goodwill w Nowym Jorku.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: www.lifesitenews.com,MTV
Tagi

Wczytuję komentarze...

Podziękowania od Bodnara, a na nich... logo „Konstytucja”. Wdzięczność czy polityka?

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska; twitter.com

  

Spotkanie adwokatów w biurze Adama Bodnara, specjalne podziękowania, a na nich... symbol "Konstytucja" wykorzystywany często do podgrzewania sporu politycznego. Tak wyglądały uroczystości z okazji Dnia Praw Człowieka u Rzecznika Praw Obywatelskich. W mediach społecznościowych zapanowało oburzenie. -„Obywatele zasługują na rzecznika, który nie stoi po stronie politycznego sporu” - brzmi jeden z wpisów.

Z okazji Dnia Praw Człowieka w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich zostało zorganizowane spotkanie adwokatów, na którym wręczano specjalne podziękowania:

"Podziękowanie rzecznika praw obywatelskich dla adwokata/adwokatki (tu pada imię i nazwisko) za konsekwentne zaangażowanie i wspieranie obywateli w działaniach na rzecz ochrony praw człowieka"

- napisano w treści. Wyróżnienie jest podpisane przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Na Twitterze pochwaliły się nim dwie osoby.

Nie byłoby nic dziwnego w tym podziękowaniu, gdyby nie logo, jakie zostało na nim zamieszczone. To... "Konstytucja", wykorzystywana często przez polityków opozycji. Były prezydent Lech Wałęsa ten wzór ma nawet na każdej noszonej przez siebie koszulce. Symbol graficzny (nie samo słowo) postrzegany jest jednoznacznie, jako kojarzący się z polityką. Podziękowanie od Bodnara, którym chwalono się w sieci, wywołało falę oburzenia. Nic dziwnego, że zaczęły się pojawiać głosy takie jak ten:

- Obywatele zasługują na rzecznika, który nie stoi po stronie politycznego sporu

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl