Gdzie jest prawdziwa afera

  

Posłowie PO wyznaczyli ministrowi sprawiedliwości 48 godzin na wszczęcie postępowania w sprawie rzekomej afery związanej z odstąpieniem od zakupu helikopterów Caracal. Dziwne to żądanie, zważywszy na to, że niedawno posłowie tejże partii oskarżali ministra Ziobrę o ręczne sterowanie prokuraturą. Czym zatem miałoby być użycie jego politycznej pozycji do wszczęcia postępowania karnego, jak nie ręcznym sterowaniem? Zwłaszcza że posłowie mogą, jak każdy obywatel, sami skierować zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do dowolnej prokuratury. Ten szum medialny ma na celu przesłonięcie faktycznej afery związanej z zakupem caracali – za 13,5 mld zł chciano kupić flotyllę 50 ciężkich śmigłowców desantowych, które polskiej armii zwyczajnie nie są potrzebne. No, chyba że zakładano, iż będą one potrzebne do ewakuacji poprzedniego rządu przez jakieś nowe Zaleszczyki.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts