Telewizja Polska wyłoniła uczestników koncertów Premiery i Debiuty tegorocznego 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Kogo zobaczymy na scenie?

Koncert Premiery tegorocznego Festiwalu w Opolu odbędzie się w piątek 9 czerwca. Widzowie zobaczą w nim 12 wykonawców. Na opolskich deskach wystąpią: Katarzyna Cerekwicka („Bez Ciebie”), Dr Misio („Pismo”), Golec uOrkiestra („Hop na top”), Lanberry („Zagadka”), Monika Lewczuk i Antek Smykiewicz („Biegnę”), Pectus („Iluzja”), Kasia Popowska („Tyle tu mam”), Izabela Trojanowska („Skos”), Szymon Wydra („Dla Ciebie”), Zakopower („Było minęło”) oraz na zasadzie „dzikich kart” przyznanych przez TVP z rekomendacji Polskiego Radia SA – Patrycja Zarychta („Uwolnij mnie”), NaVi Feat. Damian Ukeje („Teraz wiem”).

Spośród nadesłanych do TVP zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna wyłoniła także sześcioro uczestników koncertu Debiuty. W drugim dniu festiwalu 10 czerwca na scenie amfiteatru zadebiutują: BBR&G („ Szmaragdowa mgła”), Arkadiusz Kłusowski („To już za nami”), Karolina Leszko („Oboje wiemy”), Octavia („Gdy zamykam oczy”), Ravel („Wstawaj”), Sen („Wiem”) oraz Aneta Nayan („Nowy dom”), której Telewizja Polska, z rekomendacji Polskiego Radia SA, przyznała „dziką kartę”.

W koncercie Debiuty wystąpią także laureaci wyłonieni w ramach programu „O!Polskie Przeboje”. Widzowie poznali już dwóch wykonawców – Leona („Tylko powiedz”) i Ogień („Mary Jane”), nazwiska pozostałych dwóch zostaną ogłoszone na początku czerwca. Do zwycięskiej jedenastki dołączy również Swiernalis („Dzikie palmy”) – laureat wyłoniony w ramach opolskich eliminacji do tegorocznych Debiutów, zorganizowanych przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.