Rozmawiajmy o Europie, bo to też nasza sprawa

  

Przy majowym grillu lub podczas innych spotkań towarzyskich porozmawiajmy również o tym, jak widzimy Polskę i siebie w Europie. Warto o tym pogadać nie tylko dlatego, że za nami kolejna, 13. rocznica wstąpienia do Unii Europejskiej. Porozmawiajmy w rodzinie, ze znajomymi, nie przejmując się ogłaszanymi tu i ówdzie marszami i wiecami. Spierajmy się jednak o to, jak w UE być, a nie o to, kto jest za, a kto przeciw Unii, do czego próbuje nas skłonić część polityków i mediów. Podyskutujmy o tym, jak chcemy w Europie grać. Czy jak ambitna drużyna, która nie boi się pogróżek być może przyszłego francuskiego kapitana, który w imię demokracji walczy o fabrykę przenoszoną z Amiens pod Łódź? Czy jak zespół, który zdaje sobie sprawę z tego, że wchodzi na boisko, by walczyć, a nie brać udział w konkursie piękności? Zespół, który rozumie, że w tej grze trzeba bronić własnej bramki tak samo zażarcie jak robią to inni? Porozmawiajmy, czy w polityce zagranicznej chcemy być głośno chwaleni za odpuszczanie pola, czy po cichu doceniani za skuteczność. Pomówmy o tym, bo wbrew pozorom polityka zagraniczna to też nasza sprawa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts