Papież ostrzega przed podwójnym życiem

Papież Franciszek przestrzegał w Niedzielę Dobrego Pasterza księży. „Nie bądźcie państwowymi duchownymi, ale duszpasterzami” - apelował.

commons.wikimedia.org
Papież Franciszek przestrzegał w Niedzielę Dobrego Pasterza księży. „Nie bądźcie państwowymi duchownymi, ale duszpasterzami” - apelował.

Podczas mszy świętej w bazylice watykańskiej papież wyświęcił 10 księży: 7 Włochów, a także Azera, Meksykanina i Peruwiańczyka. W homilii Franciszek zachęcał nowo wyświęconych księży: "Bądźcie radośni, nigdy - smutni, z radością służby Chrystusowi, także pośród cierpień, niezrozumienia, własnych grzechów". - I proszę, nie bądźcie panami - dodał.

Papież przypominał, że kapłaństwo to służba, a nie kariera. Zachęcał do wygłaszania prostych kazań, które trafiają do serca, a także do prowadzenia "przejrzystego życia".

Słowo bez przykładu życia niczemu nie służy, lepiej się cofnąć, podwójne życie to ciężka choroba Kościoła

- mówił Franciszek.

Podkreślił, że w imię Kościoła prosi księży o to, by byli miłosierni. Wzywał: "nie zrzucajcie na ramiona wiernych ciężaru, którego nie mogą unieść ani oni, ani nawet wy". Franciszek wyraził opinię, że jeśli ksiądz długo studiował teologię i ma dwa albo trzy dyplomy uczelni, ale nie nauczył się nieść krzyża Chrystusa, to jest "niepotrzebny".

Będzie dobrym uczonym, dobrym profesorem, ale nie kapłanem

- dodał.

 

 Źródło: PAP

#papież #Franciszek #duchowni

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo