Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Powołania

Dziś, w Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna tydzień modlitw w intencji powołań.

commons.wikimedia.org Piotr Drabik
Dziś, w Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna tydzień modlitw w intencji powołań.

W tym dniu wierni szczególnie modlą się w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego. Papież Franciszek w tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Modlitw o Powołania podkreślił:

Bez nieustannej i kontemplacyjnej modlitwy nigdy nie będzie duszpasterstwa powołaniowego ani też misji chrześcijańskiej. W związku z tym trzeba zasilać życie chrześcijańskie przez słuchanie Słowa Bożego, a przede wszystkim dbać o osobistą relację z Panem w adoracji eucharystycznej, będącej uprzywilejowanym "miejscem" spotkania z Bogiem

Zakończeniem Tygodnia Modlitw o Powołania będzie pielgrzymka do Częstochowy rodzin osób powołanych i osób wspierających powołania. Odbędzie się ona 13 maja.

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Modlitw o Powołania ustanowił papież Paweł VI. Po raz pierwszy Dzień Modlitw o Powołania był obchodzony 12 kwietnia 1964 r. Jest to odpowiedź Kościoła na spadającą liczbę powołań kapłańskich i zakonnych. Tego dnia w parafiach w całej Polsce pojawiają się klerycy, którzy dzielą się świadectwem swojego powołania. Także dzisiaj przypada święto patronalne Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła, które apeluje o adopcję misyjną seminarzystów.

 

Źródło: misericors.org

#powołania #kapłaństwo #seminarzyści

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo