Brawo prezydent Trump!

  

Nie byłem – co zapewne czytelnicy „Gazety Polskiej Codziennie” pamiętają – szczególnym wielbicielem Donalda Trumpa, gdy ten był jeszcze kandydatem na prezydenta USA. Teraz jednak muszę powiedzieć, że się myliłem. Niezależnie bowiem od rozmaitych życiowych niedoskonałości i błędów nowy prezydent Stanów Zjednoczonych to człowiek, który dotrzymuje obietnic. I za to trzeba go docenić, bowiem jest to polityk, który nie tylko sporo obiecał obrońcom życia czy konserwatywnym chrześcijanom, ale również swoje obietnice realizuje. A nie jest to, wbrew pozorom, typowe. Hiszpańska czy brytyjska prawica również sporo obiecała, by wygrać wybory, ale gdy tylko podniosło się wycie lewicy, natychmiast ze zmian się wycofała. Nie zmieniło się więc nic. Trump postąpił inaczej. Obiecał odebranie kasy Planned Parenthood – organizacji walczącej o prawo do aborcji – i odebrał ją. Podpisał rozporządzenie wstrzymujące egzekwowanie prawa zakazującego Kościołom angażowania się w politykę (bardzo szeroko w USA interpretowanego) – i tu też dotrzymał słowa. Zmiany następują więc błyskawicznie i za to należy się mu wdzięczność, bo pokazuje on w ten sposób, że realna, a nie tylko nominalna, zmiana jest naprawdę możliwa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts