Poszukiwany przez Interpol mężczyzna został zatrzymany na wrocławskim lotnisku. 52-latek był poszukiwany za przywłaszczenie pieniędzy firmy, w której pracował oraz fałszerstwa. Za dokonane przestępstwa został skazany na 3 lata pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Interpol. 3 maja 52-letni obywatel Wielkiej Brytanii zgłosił się do odprawy paszportowej przed odlotem do Londynu.  W czasie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej sprawdzili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Interpol. 52-latek został zatrzymany. Okazało się, że zmienił imię, aby zmylić poszukujące go służby.

Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany za przywłaszczenie pieniędzy firmy w której pracował oraz fałszerstwa. Za dokonane przestępstwa został skazany na 3 lata pozbawienia wolności. Miał także zwrócić skradzione pieniądze oraz zapłacić wysoką grzywnę. 

Jak podaje straż graniczna, zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki kontrolom szczegółowym prowadzonym na granicy zewnętrznej UE. Od 7 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące przekraczania granicy zewnętrznej przez obywateli państw członkowskich UE. Każdy podróżny, który wjeżdża na terytorium strefy Schengen lub je opuszcza, musi być sprawdzany w krajowych i europejskich bazach danych.