Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Witominie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa. Ukrywał się w mieszkaniu kilka bloków od miejsca przestępstwa. Schował się w... kanapie.

Policja w Gdyni otrzymała zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na gdyńskim Witominie doszło do usiłowania zabójstwa. Z przekazanych informacji wynikało, że do mieszkania należącego do 56-letniego mężczyzny przyszedł nieznajomy. Doszło do awantury w czasie której gospodarz został dwukrotnie ugodzony nożem w okolice klatki piersiowej. Sprawca uciekł.

Na miejscu zjawili się policjanci z komisariatu w Witominie, a także przewodnik z psem tropiącym. Mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia, po czym rozpoczęli przeszukanie pobliskiego terenu. Pies podjął trop i doprowadził policjantów do budynku oddalonego kilkadziesiąt metrów.  Funkcjonariusze doszli do mieszkania, w którym mógł się ukrywać poszukiwany. Okazało się, że 36-latek ukrywał się... we wnętrzu kanapy. Policja znalazła także nóż, którym prawdopodobnie posługiwał się sprawca.

Policjanci zatrzymali także małżeństwo: 46-letnią kobietę i 56-letniego mężczyznę,  które ukrywało podejrzanego.

39 -letni mężczyzna usłyszał w piątek zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.