Alarm na lotnisku Heathrow

  

Dziś rano wszystkie loty na Międzynarodowe lotnisko Heathrow w Londynie zostały zawieszone ze względu bezpieczeństwa. Jak podają angielskie media, alarm został uruchomiony po tym, jak mężczyzna z podejrzaną torbą przebiegł przez punkty kontroli na lotnisku.

Rzecznik lotniska poinformował, że "kwestie bezpieczeństwa" zmusiły władze lotniska do tymczasowego zawieszenia wszystkich lotów z Terminala 3.

Uzbrojeni policjanci przeszukiwali samoloty gotowe do wylotu w poszukiwaniu podejrzanych ładunków. -Współpracujemy z (obsługą) terminalu 3 po otrzymaniu informacji o wykryciu podejrzanego przedmiotu podczas prześwietlania bagażu - podała londyńska policja.

Jeden z podróżnych powiedział, że jego samolot przez dwie godziny był przetrzymywany na lotnisku a kapitan samolotu poinformował pasażerów, że policja szuka podejrzanego mężczyzny.

"Jest nam bardzo przykro z powodu opóźnień. Bezpieczeństwo naszych pasażerów i współpracowników ma zasadnicze znaczenie" - powiedział rzecznik lotniska.

Loty wznowiono o godzinie 10 rano.

Heathrow, które ma pięć terminali, to jedno z najruchliwszych lotnisk na świecie. Terminal, na którego terenie znaleziono podejrzany przedmiot, obsługuje głównie loty długodystansowe, ale także połączenia do niektórych miejsc w Europie.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: independent.co.uk
Tagi

Wczytuję komentarze...

Media o specjalnym sztabie w Kancelarii Prezydenta. Chodzi o forum w Jerozolimie i wystąpienie Putina

/ fot. kremlin.ru/CC BY 3.0

  

Są takie momenty, kiedy polska dyplomacja musi być skupiona; to dotyczy wystąpienia Władimira Putina na Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie - powiedział dziś wicepremier Jarosław Gowin. Przyznał, że „prezydent mobilizuje swoich doradców na czas tego wydarzenia, choć nie nazwałby tego sztabem kryzysowym”.

W czwartek w Yad Vashem w Jerozolimie odbędzie się Światowe Forum Holokaustu w ramach obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Na początku stycznia prezydent Andrzej Duda poinformował, że nie weźmie udziału w forum, ponieważ jego organizatorzy nie przewidzieli możliwości zabrania głosu przez polskiego prezydenta. Głos ma zabrać natomiast m.in. prezydent Rosji Władimir Putin, który w ostatnim czasie oskarżał Polskę o udział w Holokauście i rozpętanie II wojny światowej.

W poniedziałek RMF FM podało, że w kancelarii prezydenta powstaje sztab kryzysowy, który ma "na bieżąco wychwytywać kłamstwa Władimira Putina" podczas jego wystąpienia na forum.

[polecam:http://niezalezna.pl/306970-wicepremier-gowin-nie-ma-watpliwosci-co-do-kolejnych-oskarzen-ze-strony-putina-quotnastapi-kolejna-fazaquot]

Wicepremier, minister NiSW pytany o tę sprawę we wtorek w radiowej Jedynce oświadczył, że nie nazwałby tego sztabem kryzysowym.

To oczywiste, że prezydent mobilizuje doradców, którzy służą mu na co dzień. I ta praca dyplomatyczna nad przedstawieniem światu polskiej wersji prawdy o II wojnie światowej trwa od lat, zresztą często ponad podziałami partyjnymi

- podkreślił.

Dodał, że są takie momenty, kiedy uwaga polskiej dyplomacji musi być skupiona na pewnych wydarzeniach.

To dotyczy wystąpienia Władimira Putina. Spodziewamy się, że po raz kolejny bezpardonowo i kłamliwie zaatakuje Polskę

- powiedział.

[polecam:http://niezalezna.pl/306977-zydowski-impresarioputina-publicysci-izraelskiego-dziennika-o-kantorze-i-forum-w-jerozolimie]

Pod koniec grudnia 2019 r. prezydent Rosji stwierdził m.in., że przyczyną II wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, lecz pakt monachijski z 1938 r. Podkreślił też wykorzystanie przez Polskę układu z Monachium do realizacji roszczeń terytorialnych wobec Zaolzia. Przekonywał m.in., że we wrześniu 1939 r. "niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał".
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Jedynka, PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts