Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki przegrały w Łodzi z Serbią 0:3 w meczu drugiej rundy mistrzostw świata • • •

Alarm na lotnisku Heathrow

Dziś rano wszystkie loty na Międzynarodowe lotnisko Heathrow w Londynie zostały zawieszone ze względu bezpieczeństwa.

By Maarten Visser - London Heathrow tower and Virgin B747, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2661237
Dziś rano wszystkie loty na Międzynarodowe lotnisko Heathrow w Londynie zostały zawieszone ze względu bezpieczeństwa. Jak podają angielskie media, alarm został uruchomiony po tym, jak mężczyzna z podejrzaną torbą przebiegł przez punkty kontroli na lotnisku.

Rzecznik lotniska poinformował, że "kwestie bezpieczeństwa" zmusiły władze lotniska do tymczasowego zawieszenia wszystkich lotów z Terminala 3.

Uzbrojeni policjanci przeszukiwali samoloty gotowe do wylotu w poszukiwaniu podejrzanych ładunków. -Współpracujemy z (obsługą) terminalu 3 po otrzymaniu informacji o wykryciu podejrzanego przedmiotu podczas prześwietlania bagażu - podała londyńska policja.

Jeden z podróżnych powiedział, że jego samolot przez dwie godziny był przetrzymywany na lotnisku a kapitan samolotu poinformował pasażerów, że policja szuka podejrzanego mężczyzny.

"Jest nam bardzo przykro z powodu opóźnień. Bezpieczeństwo naszych pasażerów i współpracowników ma zasadnicze znaczenie" - powiedział rzecznik lotniska.

Loty wznowiono o godzinie 10 rano.

Heathrow, które ma pięć terminali, to jedno z najruchliwszych lotnisk na świecie. Terminal, na którego terenie znaleziono podejrzany przedmiot, obsługuje głównie loty długodystansowe, ale także połączenia do niektórych miejsc w Europie.

 

 

 Źródło: independent.co.uk

#UK #lotnisko #Heathrow

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo