Konstytucja dla obywateli i przez obywateli

  

Stworzona przez postkomunistów (i Tadeusza Mazowieckiego w roli listka figowego) konstytucja z 1997 r. stanowi odzwierciedlenie postkomunistycznej rzeczywistości III RP. Jej niejasne zapisy, tworzące chaos kompetencyjny i aksjologiczny, miały w zamierzeniu stać się gwarancją dominacji postkomunistycznego establishmentu politycznego i gospodarczego.

Wolna Polska zasługuje na ustawę zasadniczą z prawdziwego zdarzenia, opartą na wartościach stanowiących fundamenty naszej państwowości od 1050 lat, której zasadnicze dylematy ustrojowe powinny być rozstrzygnięte przez obywateli w drodze swobodnej debaty i referendum, a nie tylko przez wąskie grono polityków i ekspertów. Niezależnie od szczegółowych rozwiązań regulujących kompetencje władz publicznych i sposobu ich wyłaniania konieczne wydaje się ustanowienie czytelnych i łatwych do egzekwowania gwarancji praw obywatelskich wobec państwa oraz, co ważniejsze, gwarancji dla ogółu obywateli do sprawowania suwerennej władzy we własnym państwie. Z gwarancją wyższości naszych przepisów konstytucyjnych nad wszelkimi regulacjami i dyrektywami płynącymi z zewnątrz.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts