USA przestrzegają przed wyjazdami do Europy

  

Departament Stanu USA wydał ostrzeżenie dla obywateli amerykańskich, przebywających lub podróżujących do Europy przed utrzymującym się zagrożeniem zamachami terrorystycznymi na całym kontynencie.

W opublikowanym ostrzeżeniu Departament Stanu podkreślił, że tzw. Państwo Islamskie, Al-Kaida i związane z nimi ugrupowania posiadają "możliwość planowania i dokonania ataków w Europie". Jako przykłady podano ostatnie zamachy we Francji, Rosji, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

"Chociaż rządy europejskie kontynuują operacje w zakresie walki z terroryzmem, departament nadal obawia się potencjalnych ataków terrorystycznych. Obywatele Stanów Zjednoczonych powinni zawsze być czujni na to, że sympatycy terrorystów lub radykalni ekstremiści mogą przeprowadzić ataki bez ostrzeżenia” - czytamy w alercie.

Departament ostrzegł, że terroryści jako główne cele wybierają galerie handlowe, budynki rządowe, hotele, kluby, restauracje, miejsca modlitw, parki i lotniska.

Obywatelom USA zalecono ostrożność i czujność, zwłaszcza podczas masowych, skupiających powszechną uwagę, zgromadzeń w okresie letniego sezonu wakacyjnego.

Wcześniej podobne ostrzeżenie Departament Stanu opublikował 21 listopada ub. r. Alert wygasa 1 września.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: www.independent.co.uk
Tagi

Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

W niedzielę gośćmi Katarzyny Gójskiej będą: Piotr Kaleta (PiS), Adam Bielan (Porozumienie), Katarzyna Piekarska (Koalicja Obywatelska), prof. Andrzej Zybertowicz (doradca Prezydenta RP), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).

Polecamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts