Konstytucja nowej Republiki

  

„Jest czas na debatę konstytucyjną, przede wszystkim z udziałem dojrzałego polskiego społeczeństwa, nie tylko z udziałem elit i polityków. Moi rodacy mają prawo się wypowiedzieć, czy konstytucja z 1997 r. funkcjonuje dobrze, czy są zadowoleni z porządku ustrojowego, czy potrzeba zmian”.

Te słowa prezydenta Andrzeja Dudy zapowiadają dyskusję nad odejściem od systemu stworzonego 20 lat temu przez środowiska wyrastające z PZPR i ZSL oraz tej części opozycji demokratycznej, która wybrała drogę ugody z elitami PRL i ochrony interesów postkomunistycznych w Polsce. Obecna konstytucja została sformułowana przy całkowitym zignorowaniu postulatów obywateli zgłaszanych w projekcie Solidarności, pod którym podpisały się 2 mln Polaków. Teraz prezydent zapowiada nowe otwarcie – rozmowę o ustroju Republiki i przeprowadzenie referendum na ten temat. I na szczęście chce tej rozmowy z polskim społeczeństwem, a nie z politykami. Ma rację. „Absurdalne”, „niedopuszczalne”, „bronimy porządku konstytucyjnego”, „nie ma z kim rozmawiać o konstytucji”. Te i inne głupiutkie słowa popłynęły natychmiast z ust polityków PO. Nie zaskakują. Obrońcy postkomuny jak zwykle walczą z Republiką.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts