Anna Werenberg, jako dziennikarka duńskiego portalu pollennu.dk atakowała Prawo I Sprawiedliwość. Prezesa PiS porównywała do nazistów. Szefem MSZ był wówczas Radosław Sikorski. Nie reagował na skrajnie stronnicze i agresywne teksty serwisu, który co ciekawe... „od lat współpracował z polską ambasadą w Kopenhadze”.

Polennu.dk określa siebie jako „portal informacyjny o Polsce po duńsku”. Piszą, że są „ulubionym medium Duńczyków, dostarczającym informacji dotyczących Polski”. Nadmieniają, że „od lat współpracują z Polską ambasadą w Kopenhadze”.

Tymczasem niemal każdy artykuł, który ukazał się na stronie stronniczo promuje PO i atakuje PiS. W 2015 roku Anna Werenberg, jako redaktor portalu pollennu.dk przygotowała materiał o uchodźcach. W tekście „Kaczynski: Flygtninge smitter med sygdomme” porównuje Jarosława Kaczyńskiego do nazistów.

Ówczesny szef MSZ – Radosław Sikorski nie reagował.

Anna Werenberg jest żoną Jørgen Marlo Werenberg, byłego wice konsula ambasady duńskiej w Moskwie. Szefem portalu jest Jens Mørch współpracuje z polskim „Newseekiem”. Atakują obecny polski rząd i manipulują ws. podkomisji MON ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Do niedawna portal ten był nawet promowany na stronach polskiego MSZ.

Okazuje się, że Anna Werenberg jest od 2016 roku zatrudniona w MSZ.