Papież: „Niech żyje Polska" i poprosił o aplauz dla Królowej Polski. WIDEO

Podczas audiencji generalnej Ojciec święty nawiązał do uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i święta Konstytucji 3 Maja.

Wikipedia
Podczas audiencji generalnej Ojciec święty nawiązał do uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i święta Konstytucji 3 Maja. "Niech żyje Polska" - powiedział i zaapelował do naszych rodaków, aby z miłością i z uwagą słuchali wskazań naszej Królowej, o której śpiewają: "Tyś wielką chlubą naszego narodu". W poprzednią niedzielę papież dzielił się publicznie radością z "niedzieli biblijnej" w Polsce.

Zwracając się do Polaków w czasie audiencji na placu Świętego Piotra papież przypomniał:

Dzisiaj przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i wasze Święto Narodowe


- powiedział papież i zwrócił się do zgromadzonych:


Aplauz dla Królowej Polski


-  i zaczął bić brawo wraz z obecnymi.

W waszych codziennych wyborach podążajcie drogą porozumienia i wzajemnej życzliwości. Podejmujcie ważne decyzje poszukując prawdy, wspólnego dobra i pokoju. Bądźcie otwarci i wrażliwi na potrzeby braci. Waszej ojczyźnie, wam tu obecnym, waszym rodakom w Polsce i na świecie z serca błogosławię. Niech żyje Polska


- dodał Franciszek.

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI

W katechezie papież podsumował swą niedawną wizytę w Egipcie. Podziękował za gorące przyjęcie i podkreślał, że Egipt był i jest znakiem nadziei, w historii, i w czasach obecnych. 

W poprzednią niedzielę papież dzielił się radością z coraz bardziej popularnej w Polsce "niedzieli biblijnej": 
 

Formacja chrześcijańska bazuje na Słowie Bożym. Dlatego z radością  przypominam, że także dzisiaj w Polsce odbywa się "niedziela biblijna". W kościołach parafialnych, w szkołach i w środkach masowego przekazu publicznie odczytuje się fragment Pisma Świętego. Życzę wszelkiego dobra tej inicjatywie


- mówił papież.

Zobacz wideo:RADOŚĆ PAPIEŻA Z "NIEDZIELI BIBLIJNEJ" W POLSCE

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

 

#Królowa Polski #papież

JW
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo