Raper oddaje hołd gen. Januszowi Brochwicz-Lewińskiemu. ZOBACZ TELEDYSK

W Dniu Święta Flagi Drużyna Mistrzów ma zaszczyt przedstawić teledysk o wielkim polskim bohaterze Generale Januszu Brochwicz-Lewińskim pseudonim "Gryf".

screen z You Tube
W Dniu Święta Flagi Drużyna Mistrzów ma zaszczyt przedstawić teledysk o wielkim polskim bohaterze Generale Januszu Brochwicz-Lewińskim pseudonim "Gryf". Był bohaterem II Wojny Światowej znanym m.in z obrony Pałacyku Michla czy wyniesieniu leków z apteki Wendego. Po wojnie aktywnie walczył z komuna jako agent brytyjskiego kontrwywiadu MI6 a także był ochroniarzem Królowej Elżbiety II. Był honorowym obywatelem Warszawy. Generał Gryf odszedł na wieczna służbę dnia 05. stycznia 2017 r. W uroczystościach pogrzebowych brał udział prezydent Andrzej Duda - napisał o teledysku Roman Bosski.
 

Gdy poznałem „Gryfa” i jego historię, zdałem sobie sprawę, że na takiego bohatera czekałem, że „Gryf” to dla mnie taki najbliższy idol . Mamy wielu niesamowitych bohaterów, ale najbliżej mi do „Gryfa”.  Gdy odwiedziłem go w jego mieszkaniu w Warszawie i odkryłem, że mieszkamy pod tym samym numerem budynku i mieszkania, już wiedziałem, że to nie przypadek. Ale kiedy po wejściu do środka zaczęliśmy rozmowę od kwestii Boga i obrazka Jezusa, który „Gryf” dostał od matki i był jego relikwią, która w najcięższych chwilach ratowała mu życie, już wiedziałem, że spotkałem bratnią duszę. Sam studiowałem religioznawstwo i filozofię i to są moje wielkie zainteresowania i zawsze wyczuwam przyciąganie, gdy spotykam ludzi uduchowionych – lgnę do nich i uwielbiam przebywać w ich towarzystwie i rozmawiać, wzajemnie sie inspirując – spotkanie z „Gryfem” było dla mnie przede wszystkim przeżyciem duchowym, bo kolejny raz Bóg udowodnił mi Swoją moc


- dzielił się Roman Bosski wrażeniami po spotkaniu z generałem "Gryfem.

Przy okazji premiery teledysku przypominamy cały wywiad Romana Bosskiego "Dla mnie Polska to kraj dobrych ludzi" udzielony w styczniu dla Gazety Polskiej Codziennie:
 
Można powiedzieć, że w swojej artystycznej twórczości promujesz dobre wzorce, zdrowie, sport i odpowiedzialne życie. To wypływa z twojego doświadczenia?
Dokładnie tak, jako artysta miałem okazję przez lata obserwować wpływ przekazu idoli na ich odbiorców. Zauważyłem, że polski rap jest bardzo skutecznym nośnikiem stylu zachowań, wzorców postępowania, zachowań społecznych, stylu bycia czy nawet stylu ubierania. Postanowiłem wykorzystać w dobry sposób swoją przestrzeń, aby dostarczać fanom motywacji do rozwijania się w dobrym kierunku tak, aby moja muzyka była nie tylko fajną rozrywką, ale i pracowała z odbiorcą, dodając mu inspiracji i wiedzy, a także dodawała energii do pokonywania słabości . Dzisiaj młodzież jest bombardowana kolorowym syfem i bezwartościowa papką, nie maja na kim i na czym się oprzeć, aby budować kręgosłup wartości życia . Brak jest autorytetów . Jeżeli hip-hop ma moc oddziaływania, to warto wykorzystać to, aby poprawić sytuację.
Jako prezes fundacji przygotowałem warsztaty profilaktyczno- muzyczne i sportowe,  podczas których prowadzimy wykłady w szkołach – z jednej strony w ramach przeciwdziałania uzależnieniom, przede wszystkim od tzw. dopalaczy i innych używek lub internetu czy smartfonów, ale także, aby inspirować młodych do rozwijania się poprzez sport, pasję, ale także wartości patriotyczne czy duchowe. Warsztaty są znakomicie przyjęte i mamy patronaty i wsparcie wielu organizacji państwowych, a także pozytywne rekomendacje u profilaktyków.
 
Dlaczego śpiewasz o Bogu, o swojej ojczyźnie?
Podstawowe hasła mojego projektu to Sport Muzyka Pasja, ale dla mnie najważniejsza w życiu jest sfera duchowa i tutaj ewoluowanie jest najważniejsze. W Boga nie wierzę, jestem pewien Jego istnienia! O ojczyźnie i kwestiach patriotycznych, bohaterach mówię po to, by młodych zainteresować ich tożsamością i korzeniami. Te wartości to fundamenty, na których można zbudować godne życie. Polscy Patrioci-Bohaterowie, o których często młodzież nie wie nic, są tak naprawdę znakomitymi wzorcami i autorytetami do naśladowania, a przecież dzisiaj tak mocno narzeka się na brak dobrych wzorów dla młodzieży.
 
Kim jest dla ciebie współczesny patriota?
To człowiek, który zdaje sobie sprawę z przywileju, jakim jest życie w wolnym kraju jako wolny człowiek, ale który wie, że wymaga to codziennej pracy u podstaw – tak jak w rodzinie – rodzina, dzieciaki to największa radość i skarby życia dla rodziców, ale posiadanie rodziny wymaga codziennej pracy i poświęcenia. Współczesny patriota to osoba, która jest tu i teraz i w tych nowoczesnych warunkach patrzy do przodu i ustala kierunek rozwoju w poszanowaniu wartości i godności ludzkiej. Współczesny patriota także jest spadkobiercą wspaniałej historii i ma trudne zadanie utrzymać poziom, jaki wyznaczyły poprzednie pokolenia – a to trudne zadanie, bo poprzeczka jest postawiona wysoko.
 
Na płycie Drużyny Mistrzów „Moc motywacji” znalazły się utwory poświęcone  gen. „Gryfowi” czy komandosom z Lublińca. Co ciebie zainspirowało do oddania im hołdu?
Utwory patriotyczne idealnie wpisują się w działalność Drużyny Mistrzów, gdyż na ich kanwie można przekazywać pozytywne wzorce i inspirować ludzi . Drugie ważne zadanie to promowanie istotnych osób i kwestii wśród młodzieży. Jednostka Specjalna Komandosów z Lublińca to światowa elita i dobrze by było, aby z młodego pokolenia także pojawili sie tam nowi ochotnicy ...
   A propos utworu dla generała „Gryfa” - to  generał Wiesław Kukuła, ówczesny zwierzchnik „Cichych i Skutecznych” zaproponował mi to zadanie – rozkaz przyjąłem z zaszczytem i wręcz poczułem się wyróżniony. W procesie powstawania utworu zdarzyło sie wiele zbiegów okoliczności, które utwierdziły mnie w przekonaniu, że opatrzność sprzyjała mojemu spotkaniu z „Gryfem”. Gdy poznałem jego historię, stałem sie oddanym fanem na zawsze...

Zobacz teledyskByłem zaszczycony, ale i zarazem niepewny, czy zasługuję na honor nagrania utworu o tak wielkim człowieku. Z drugiej strony, gdy poznałem „Gryfa” i jego historię, zdałem sobie sprawę, że na takiego bohatera czekałem, że „Gryf” to dla mnie taki najbliższy idol . Mamy wielu niesamowitych bohaterów, ale najbliżej mi do „Gryfa”.  Gdy odwiedziłem go w jego mieszkaniu w Warszawie i odkryłem, że mieszkamy pod tym samym numerem budynku i mieszkania, już wiedziałem, że to nie przypadek. Ale kiedy po wejściu do środka zaczęliśmy rozmowę od kwestii Boga i obrazka Jezusa, który „Gryf” dostał od matki i był jego relikwią, która w najcięższych chwilach ratowała mu życie, już wiedziałem, że spotkałem bratnią duszę. Sam studiowałem religioznawstwo i filozofię i to są moje wielkie zainteresowania i zawsze wyczuwam przyciąganie, gdy spotykam ludzi uduchowionych – lgnę do nich i uwielbiam przebywać w ich towarzystwie i rozmawiać, wzajemnie sie inspirując – spotkanie z „Gryfem” było dla mnie przede wszystkim przeżyciem duchowym, bo kolejny raz Bóg udowodnił mi Swoją moc. Poza tym, pomijając fakt, że „Gryf”  był wzorowym żołnierzem i bohaterem wojennym, to był też takim polskim Jamesem Bondem, tyle że prawdziwym – móc zrobić utwór dla kogoś takiego to prawdziwa nagroda.
 
Co znaczy dla ciebie Polska?
Dla mnie Polska to kraj dobrych ludzi, jedynie musimy popracować jeszcze trochę nad słowem „dobrych”, bo wielu musi jeszcze potrenować bycie dobrym. Polska to nie tylko terytorium, ale świadomość i stan bycia, mentalność – Polacy na świecie to jedna z największych emigracji; gdyby Polacy trzymali sie razem, kto wie – może burmistrzem Londynu byłby dzisiaj Polak, a nie Pakistańczyk etc. Polska jest dla mnie piękną historią pełną tragicznych epizodów o niezłomnej wierze, o poświęceniu dla ideałów, o miłości, ale i  o tym, jak tragicznym jest, gdy brat przeciwstawi sie bratu w imię własnych korzyści.
Polska to dla mnie stan bycia, Polska to dla mnie moje miejsce do życia.
 
Jakim przesłaniem kierujesz się w życiu?
Znajdź swoją misję, obudź w sobie ducha, żyj tak, by nie krzywdzić innych – uważam, że Bóg wyposażył nas w świadomość, ponieważ chciał, abyśmy wykorzystali życie na rozwój – aby doświadczenia codziennej egzystencji zbliżały nas do niego. Tylko człowiek ma samoświadomość, co oznacza, że jesteśmy prawdopodobnie jedynym organizmem na tym świecie, który ma przywilej rozwijania się. Dla mnie istotą życia jest osiągnięcie duchowego oświecenia.

 Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Polska Codziennie

 

#3 maja #teledysk #generał Gryf #Roman Bosski

JW
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo