1-7 maja Warszawskie Dni Kawaleryjskie w Łazienkach Królewskich

  

W Łazienkach Królewskich w Warszawie już po raz czwarty odbędą się Warszawskie Dni Kawaleryjskie. Podczas tegorocznej edycji Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego – organizator imprezy - obchodzić będzie 13 rocznicę swojego powstania. Specjalnie dla mieszkańców stolicy, kawalerzyści przygotowali szereg atrakcji. Wystarczy wybrać się na spacer do Łazienek Królewskich, by cofnąć się w czasie do lat 30. i poczuć klimat przedwojennej Warszawy.

Warszawskie Dni Kawaleryjskie rozpoczynają się w poniedziałek 1 maja o 14:30 pokazem wyszkolenia kawalerii na Hipodromie w Łazienkach Królewskich. Następny pokaz odbędzie się w środę 3 maja o 17:00. Kawalerzyści zaprezentują przed Państwem pokaz musztry konne oraz widowiskowego władania szablą i lancą.

Jednak prawdziwą moc wrażeń przyniesie nam dopiero weekend 5-7 maja, podczas którego w Łazienkach Królewskich rozegrają się kawaleryjskie zawody hipiczne Eliminacje Mistrzostw Polski Militari, kolejne pokazy, spotkania autorskie i kino letnie!W piątek 5 maja, na hipodromie w Starej Miłośnie, rozpoczną się zawody kawaleryjskie – Eliminacje Mistrzostw Polski Militari, gdzie zostaną rozegrane cross i strzelanie oraz przegląd mundurowy.

O 21:00 w Amfiteatrze w Łazienkach Królewskich, w ramach kina letniego, odbędzie się projekcja filmu „Śluby Ułańskie".

W sobotę 6 maja w Łazienkach Królewskich zostaną rozegrane ujeżdżenie i najbardziej widowiskowe konkurencje Eliminacji Mistrzostw Polski Militari, czyli władanie bronią białą – lancą i szablą. Specjalnie na tę okazję zawodnicy z całej Polski przyjeżdżają do Warszawy, by móc wystartować w miejscu historycznego hipodromu.

W Sali Wielkiej Podchorążówki, w Łazienkach Królewskich od 10.00 do 15.00, na entuzjastów czekać będą spotkania historyczne, zorganizowane we współpracy z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.Ważnym punktem obchodów, trzynastego już święta pułkowego będzie pokaz galowy musztry konnej, który będzie można zobaczyć w Łazienkach Królewskich w sobotę 6 maja o godzinie 14:30. Następnie goście będą mieli okazję obejrzeć pokaz 1 Batalionu Zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich z Orzysza.

O 16:30 na Tarasie Pałacu na Wyspie odbędą się najważniejsze uroczystości Święta - apel wraz z ceremonią wręczenia sztandaru dla 1 Batalionu Zmechanizowanego. Apel poprzedzi pokaz musztry paradnej w wykonaniu żołnierzy WP, a zakończy pokaz musztry paradnej wraz z koncertem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Niedzielę 7 maja szwoleżerowie rozpoczną od mszy świętej o godzinie 8:00 w Katedrze Polowej WP przy ulicy Długiej w Warszawie. Następnie na powrót w Łazienkach Królewskich na hipodromie od 13:00 rozegrana zostanie ostatnia konkurencja – skoki przez przeszkody.

Tegoroczne Warszawskie Dni Kawaleryjskie zakończy dekoracja zwycięzców w Eliminacji Mistrzostw Polski Militari, która rozpocznie się na hipodromie w Łazienkach o godzinie 16:00.

Więcej informacji na stronie dni-kawaleryjskie.pl.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: neizalezna.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Tak się zdenerwował, że odreagowywał... na drzwiach

zdjęcie ilustracyjne / lubelska.policja.gov.pl

  

Policjanci zatrzymali 21-latka, który uszkodził elewację budynku świetlicy na terenie gminy Zamość. Straty oszacowano wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł. Sprawca tłumaczył policjantom, że był nietrzeźwy i zdenerwowany i w ten sposób chciał wyładować swoją złość.

Sołtys wsi, w której doszło do incydentu poinformował, że do uszkodzenia doszło w nocy, a sprawca poza elewacją uszkodził także drzwi wejściowe oraz obudowę instalacji odgromowej.
 
Przedstawiciel właściciela uszkodzonego budynku, wartość poniesionych strat wycenił wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł.
 
Policjanci pracujący nad sprawą jeszcze w poniedziałek zatrzymali 21-letniego mieszkańca gm. Zamość, podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
- informuje policja.
 
Jak się dowiedzieliśmy, usłyszał już zarzuty uszkodzenia elementów budynku świetlicy należącej do Gminy Zamość. Tłumaczył, że był nietrzeźwy i zdenerwowany, a swoją złość postanowił wyładował na budynku świetlicy. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl