1-7 maja Warszawskie Dni Kawaleryjskie w Łazienkach Królewskich

  

W Łazienkach Królewskich w Warszawie już po raz czwarty odbędą się Warszawskie Dni Kawaleryjskie. Podczas tegorocznej edycji Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego – organizator imprezy - obchodzić będzie 13 rocznicę swojego powstania. Specjalnie dla mieszkańców stolicy, kawalerzyści przygotowali szereg atrakcji. Wystarczy wybrać się na spacer do Łazienek Królewskich, by cofnąć się w czasie do lat 30. i poczuć klimat przedwojennej Warszawy.

Warszawskie Dni Kawaleryjskie rozpoczynają się w poniedziałek 1 maja o 14:30 pokazem wyszkolenia kawalerii na Hipodromie w Łazienkach Królewskich. Następny pokaz odbędzie się w środę 3 maja o 17:00. Kawalerzyści zaprezentują przed Państwem pokaz musztry konne oraz widowiskowego władania szablą i lancą.

Jednak prawdziwą moc wrażeń przyniesie nam dopiero weekend 5-7 maja, podczas którego w Łazienkach Królewskich rozegrają się kawaleryjskie zawody hipiczne Eliminacje Mistrzostw Polski Militari, kolejne pokazy, spotkania autorskie i kino letnie!W piątek 5 maja, na hipodromie w Starej Miłośnie, rozpoczną się zawody kawaleryjskie – Eliminacje Mistrzostw Polski Militari, gdzie zostaną rozegrane cross i strzelanie oraz przegląd mundurowy.

O 21:00 w Amfiteatrze w Łazienkach Królewskich, w ramach kina letniego, odbędzie się projekcja filmu „Śluby Ułańskie".

W sobotę 6 maja w Łazienkach Królewskich zostaną rozegrane ujeżdżenie i najbardziej widowiskowe konkurencje Eliminacji Mistrzostw Polski Militari, czyli władanie bronią białą – lancą i szablą. Specjalnie na tę okazję zawodnicy z całej Polski przyjeżdżają do Warszawy, by móc wystartować w miejscu historycznego hipodromu.

W Sali Wielkiej Podchorążówki, w Łazienkach Królewskich od 10.00 do 15.00, na entuzjastów czekać będą spotkania historyczne, zorganizowane we współpracy z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.Ważnym punktem obchodów, trzynastego już święta pułkowego będzie pokaz galowy musztry konnej, który będzie można zobaczyć w Łazienkach Królewskich w sobotę 6 maja o godzinie 14:30. Następnie goście będą mieli okazję obejrzeć pokaz 1 Batalionu Zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich z Orzysza.

O 16:30 na Tarasie Pałacu na Wyspie odbędą się najważniejsze uroczystości Święta - apel wraz z ceremonią wręczenia sztandaru dla 1 Batalionu Zmechanizowanego. Apel poprzedzi pokaz musztry paradnej w wykonaniu żołnierzy WP, a zakończy pokaz musztry paradnej wraz z koncertem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Niedzielę 7 maja szwoleżerowie rozpoczną od mszy świętej o godzinie 8:00 w Katedrze Polowej WP przy ulicy Długiej w Warszawie. Następnie na powrót w Łazienkach Królewskich na hipodromie od 13:00 rozegrana zostanie ostatnia konkurencja – skoki przez przeszkody.

Tegoroczne Warszawskie Dni Kawaleryjskie zakończy dekoracja zwycięzców w Eliminacji Mistrzostw Polski Militari, która rozpocznie się na hipodromie w Łazienkach o godzinie 16:00.

Więcej informacji na stronie dni-kawaleryjskie.pl.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: neizalezna.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Budka udzielił wywiadu telewizji TVN. Jego stylizacja wywołała salwy śmiechu! Zobaczcie sami

Borys Budka / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Politycy Platformy Obywatelskiej chętnie udzielają wywiadów telewizji TVN. Jak jednak dobrze wyglądać, gdy żar leje się z nieba, a dziennikarze zaskoczą posła w trakcie wypoczynku? Borys Budka znalazł na to sposób, wsuwając tylko "górę" od garnituru. Ruszyła lawina komentarzy. Według niektórych, to... odzwierciedlenie działań Platformy Obywatelskiej.

Zdjęcie, na którym Borys Budka udziela wywiadu w koszuli, krawacie i marynarce, a także... w krótkich spodenkach i japonkach obiegło już cały internet. Pochwalił się nim sam poseł Budka, licząc chyba na to, że internauci uśmiechną się, widząc jego "stylówkę". Ale niekoniecznie wyszło tak, jak sobie wymarzył.

Zdjęcie wrzucili do sieci także politycy Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Sobolewski użył hasła telewizji TVN "Cała prawda całą dobę", pokazując, że jednak niekoniecznie ujawniony został na antenie prawdziwy obraz Borysa Budki. W telewizji nie ma co bowiem liczyć na ujawnienie jego krótkich spodenek, a raczej pokazany będzie od pasa w górę.

Z kolei wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że zdjęcie przedstawia obraz propozycji Koalicji Obywatelskiej.

"W wąskim kadrze mają wyglądać poważnie lecz wystarczy nieco tylko oddalić kadr by okazało się, że w istocie to żart i plaża"

- napisał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl