Głogów uczcił 1 maja wystawą komunistycznych zbrodni i zbrodniarzy. ZDJĘCIA

  

Już po czwarty w dniu 1 maja w centrum Głogowa chcieliśmy przypomnieć zbrodnie komunistyczne poprzez wystawę przypominającą twarze aparatczyków i oprawców. Nasza inicjatywa spowodowała również to, że w mieście nie odbywają się tego dnia żadne lewicowe uroczystości - mówi portalowi niezalezna.pl Marcin Marciszak, prezes Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów.

Wystawa budzi duże zainteresowanie mieszkańców Głogowa i wpisała się już na stałe w 1 majowe święto. Ekspozycji historycznej, która potrwa do godziny 13.00 towarzyszą też pieśni patriotyczne. 

Zdjęcia: Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów.


Antykomunistyczny transparent Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów


Twarze i biogramy komunistycznych zbrodniarzy i aparatczyków m.in. Julii Brystygierowej, Józefa Różańskiego, Adama Humera, Stefana Michnika, Piotra Śmietańskiego, Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka


Zdjęcia przypominające o ofiarach komunizmu w Poznaniu i podczas Stanu Wojennego 


Zdjęcia z krwawych wydarzeń w Lubinie 31 sierpnia 1982 r. 


Mieszkańcy Głogowa i komunistyczni zbrodniarze
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump grozi Unii Europejskiej nałożeniem ceł samochody importowane do USA

Zdjęcie ilustracyjne/Donald Trump / flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

  

Prezydent Donald Trump dzisiaj po spotkaniu z kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem ponownie zagroził nałożeniem dodatkowych ceł na europejskie samochody importowane do USA, jeżeli nie zawrze porozumienia handlowego z Europą.

Trump, który groził już rok temu, że podejmie takie kroki, powiedział dziennikarzom, że jego administracja rozważa obecnie nałożenie taryf na samochody z Unii Europejskiej.

W niedzielę upłynął termin, w którym ministerstwo handlu USA miało zdecydować, czy import aut lub części samochodowych zagraża bezpieczeństwu kraju. Utajniony raport w tej sprawie został już przekazany do Białego Domu.

Otwiera to Trumpowi drogę do ewentualnego nałożenia specjalnych ceł dotyczących towarów określonych w raporcie; prezydent ma na to 90 dni. Wcześniej Trump mówił o 25-procentowych stawkach na auta, co - w jego zamyśle - ma pomóc w zmniejszeniu deficytu handlowego USA oraz stworzeniu miejsc pracy w kraju.

W poniedziałek Komisja Europejska ostrzegła Stany Zjednoczone, że jakiekolwiek kroki zmierzające do wprowadzenia dodatkowych ceł na europejskie samochody importowane do tego kraju spotkają się z unijną reakcją. Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert powiedział, że jeśli Waszyngton wprowadzi taryfy na produkcję motoryzacyjną z UE, państwa członkowskie wspólnie zastanowią się nad retorsjami.

Trump i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker uzgodnili w ubiegłym roku, że Waszyngton nie będzie na razie wprowadzał nowych taryf, a UE zobowiązała się do pewnych ustępstw na rzecz administracji Trumpa, w tym zwiększenia importu do Europy amerykańskiej soi.

Unijni ministrowie odpowiedzialni za sprawy handlu, którzy spotkają się pod koniec tygodnia na nieformalnym posiedzeniu w Bukareszcie, mają dyskutować o tej kwestii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl