Głogów uczcił 1 maja wystawą komunistycznych zbrodni i zbrodniarzy. ZDJĘCIA

  

Już po czwarty w dniu 1 maja w centrum Głogowa chcieliśmy przypomnieć zbrodnie komunistyczne poprzez wystawę przypominającą twarze aparatczyków i oprawców. Nasza inicjatywa spowodowała również to, że w mieście nie odbywają się tego dnia żadne lewicowe uroczystości - mówi portalowi niezalezna.pl Marcin Marciszak, prezes Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów.

Wystawa budzi duże zainteresowanie mieszkańców Głogowa i wpisała się już na stałe w 1 majowe święto. Ekspozycji historycznej, która potrwa do godziny 13.00 towarzyszą też pieśni patriotyczne. 

Zdjęcia: Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów.


Antykomunistyczny transparent Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów


Twarze i biogramy komunistycznych zbrodniarzy i aparatczyków m.in. Julii Brystygierowej, Józefa Różańskiego, Adama Humera, Stefana Michnika, Piotra Śmietańskiego, Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka


Zdjęcia przypominające o ofiarach komunizmu w Poznaniu i podczas Stanu Wojennego 


Zdjęcia z krwawych wydarzeń w Lubinie 31 sierpnia 1982 r. 


Mieszkańcy Głogowa i komunistyczni zbrodniarze
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ostrzeżenie przed zamachem na Poroszenkę

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Ministry of Defense of Ukraine/CC BY-SA 2.0

  

Ostrzeżenie przed zamachem ogłoszono podczas występu prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w publicznej stacji telewizyjnej, dokąd przybył na przewidzianą ordynacją wyborczą debatę przed II turą wyborów prezydenckich, w której ubiega się o reelekcję.

„Poinformowano mnie właśnie, że w studiu znajduje się człowiek, który może dokonać aktu terrorystycznego” – oświadczyła prowadząca program dziennikarka Myrosława Barczuk, mówiąc, że uczestnicy programu mogą opuścić pomieszczenie. Poroszenko powiedział, że w nim pozostanie.

„Poproszono mnie, bym poinformowała, że akt terrorystyczny, o którym mówiłam, związany był z telefonem na linię alarmową 102 i mógł to być atak na prezydenta”

– wyjaśniła następnie prowadząca. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl