Głogów uczcił 1 maja wystawą komunistycznych zbrodni i zbrodniarzy. ZDJĘCIA

  

Już po czwarty w dniu 1 maja w centrum Głogowa chcieliśmy przypomnieć zbrodnie komunistyczne poprzez wystawę przypominającą twarze aparatczyków i oprawców. Nasza inicjatywa spowodowała również to, że w mieście nie odbywają się tego dnia żadne lewicowe uroczystości - mówi portalowi niezalezna.pl Marcin Marciszak, prezes Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów.

Wystawa budzi duże zainteresowanie mieszkańców Głogowa i wpisała się już na stałe w 1 majowe święto. Ekspozycji historycznej, która potrwa do godziny 13.00 towarzyszą też pieśni patriotyczne. 

Zdjęcia: Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów.


Antykomunistyczny transparent Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów


Twarze i biogramy komunistycznych zbrodniarzy i aparatczyków m.in. Julii Brystygierowej, Józefa Różańskiego, Adama Humera, Stefana Michnika, Piotra Śmietańskiego, Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka


Zdjęcia przypominające o ofiarach komunizmu w Poznaniu i podczas Stanu Wojennego 


Zdjęcia z krwawych wydarzeń w Lubinie 31 sierpnia 1982 r. 


Mieszkańcy Głogowa i komunistyczni zbrodniarze
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl