Prognoza pogody na 1-2 maja

Według IMGW, Polska w przeciągu najbliższych dwóch dni będzie pod wpływem wyżu znad Zatoki Ryskiej, w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego.

Krzysztof Duda/creativecommons.org/ licenses/by-sa/2.0/
Według IMGW, Polska w przeciągu najbliższych dwóch dni będzie pod wpływem wyżu znad Zatoki Ryskiej, w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. To oznacza, że jutro nie będzie deszczu, ale niebo będzie zachmurzonie. Temperatura od 10 st. na północy do 15 st. na południu, nad morzem od 9 st. na wschodzie do 13 na zachodzie. 

W nocy z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze zachmurzenie Polski będzie małe i umiarkowane. Miejscami będą jednak słabe opady deszczu. Temperatura od 0 st. z przygruntowymi przymrozkami do -2 st. na północnym wschodzie, około 3 st., 4 st. w centrum do 7 st. na południowym zachodzie.

We wtorek w południowej i zachodniej części kraju zachmurzenie będzie duże z opadami deszczu postępującymi w głąb kraju. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i bez opadów. Na południu kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 10 st., 11 st. na północy, około 13 st., 14 st. w centrum do 18 st. na południowym wschodzie. 
 

 



Źródło: Rradio Zet,PAP,niezalezna.pl

 

#deszcz #maj #pogoda

JW
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo