Obywatele RP planują pikietę w obronie "Klątwy". Protesty przeciw spektaklowi porównują do... zamachu na "Charlie Hebdo"!

  

Obywatele RP powracają - tym razem planują pikietę pod Teatrem Powszechnym, mającą wyrazić ich poparcie dla uznanego przez wielu za wyjątkowo ohydny i obrażający Polaków spektakl "Klątwa". O ile przedstawiciele tego środowiska już nie raz pokazali na co ich stać, o tyle tym razem ich retoryka naprawdę wbija w fotel - na facebookowym wydarzeniu poświęconym pikiecie porównują protesty przeciw "Klątwie" m.in. do ... zamachu na redakcję "Charlie Hebdo" z 2015 roku.

Po tym, jak niespełna tydzień temu Młodzież Wszechpolska zorganizowała protest pod Teatrem Powszechnym w Warszawie przeciwko "Klątwie", do akcji postanowili wkroczyć także Obywatele RP. Środowisko znane z zakrawających o polityczną histerię manifestacji (od ugrupowania odcinają się nawet sympatycy KOD-u) stworzyło w tym celu specjalne wydarzenie na Facebooku poświęcone pikiecie, którą zaplanowali na niedzielę 30 kwietnia. 

I o ile Obywatele RP zdążyli już przyzwyczaić opinię publiczną do skandalicznej retoryki, o tyle motywy zaprezentowane przez nich tym razem sprawiają, że ze zdumienia przecieramy oczy - organizatorzy porównali bowiem niechęć części środowisk, głównie konserwatywnych, w stosunku do obrazoburczej "Klątwy" do... zamachu na na redakcję "Charlie Hebdo" sprzed dwóch lat. A to nie koniec - "uciśnionych" artystów , którzy zagrali w spektaklu Frljicia porównali  do... męki Chrystusa:

Przyzwolenie na zastosowanie choćby w najmniejszej skali siły wobec słowa stawia przyzwalających w jednym szeregu z terrorystami z Paryża czy z pobożnym ludem Jerozolimy zgodnie wołającym „zbluźnił, ukrzyżuj”.

- twierdzą Obywatele RP.

21 kwietnia 2017 przed wejściem do Teatru Powszechnego w Warszawie pałające „świętym oburzeniem” na wystawiany kolejny raz spektakl „Klątwa” bojówki ONR przerzuciły pomost między sobą a swoimi antenatami – i tymi z Jerozolimy i tymi z Paryża. 

- napisali organizatorzy.

Jako „Obywatele Solidarnie w Akcji” czujemy się zobowiązani wystąpić w obronie wartości, które są dla wszystkich bez wyjątku ważne i cenne – w obronie wolności słowa i myśli.  Zapraszamy wszystkich gotowych do wyrażenia solidarności z ofiarami terroryzmu ideologicznego przed Teatr Powszechny w Warszawie przy ul. Jana Zamoyskiego 20 w niedzielę, 30 kwietnia 2017 na godzinę 16.30. Okażmy w ten sposób nasz symboliczny sprzeciw kolejnym aktom przemocy wobec wolności – także wolności słowa i myśli.

- zachęcają organizatorzy pikiety w obronie "uciśnionych" aktorów i twórcy "postępowej" Klątwy, Olivera Frljicia.

Tymczasem grupa osób Facebooku zapowiada Publiczny różaniec przed Teatrem Powszechnym.

Tym razem zapraszamy wszystkich na modlitwę w intencji odkupienia grzechu bluźnierstwa, nawrócenia i opamiętania grzeszników, którzy tworzą ten spektakl oraz o siłę dla wszystkich braci i sióstr katolików w obronie naszej wiary. - czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,facebook

Tagi

Wczytuję komentarze...

Marszałek Senatu broni prezesa NIK po materiale TVN. „To jest swoistego rodzaju zemsta”

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Moje jednoznaczne wrażenie jest takie, że jest to pełna manipulacja od początku do końca - w ten sposób marszałek Senatu Stanisław Karczewski skomentował materiał TVN dotyczący szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. - Jest człowiekiem kryształowym, niezwykle uczciwym, bardzo solidnym, twardym politykiem - powiedział marszałek o prezesie NIK.

Stanisław Karczewski przyznał, że zna Mariana Banasia od wielu lat, często się z nim spotyka i rozmawia.

- Jest człowiekiem kryształowym, niezwykle uczciwym, bardzo solidnym, twardym politykiem

– podkreślił.

"Superwizjer" TVN poinformował wczoraj, że były minister finansów i nowy szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś wpisał do oświadczenia majątkowego: dwa domy, grunty rolne oraz kamienicę. Kamienicę oraz dwa mniejsze mieszkania wynajmuje - poinformowali dziennikarze programu.

"Superwizjer" podał, że w kamienicy, położonej w krakowskiej dzielnicy Podgórze, mieści się niewielki pensjonat, który oferuje gościom pokoje na godziny. Jak podkreślono w materiale "Superwizjera", w 2016 roku Marian Banaś zadeklarował, że sprzeda kamienicę, ale nigdy do tego nie doszło. Umowa przedwstępna - zaznaczyli dziennikarze "Superwizjera" - została jednak odnotowana w dokumentach sądowych. Jak podano, niedoszłym nabywcą jest 30-letni Dawid O., który jednocześnie prowadzi pensjonat w kamienicy ministra.

- Moje jednoznaczne wrażenie jest takie, że jest to pełna manipulacja od początku do końca

– oświadczył marszałek Senatu.

Stanisław Karczewski dodał, że jako minister, Marian Banaś był współautorem powołania Krajowej Administracji Skarbowej, dzięki której „w naszych kieszeniach pozostają grube miliardy, bo została zlikwidowana mafia i paliwowa, i mafia VAT-owska".

- To jest swoistego rodzaju zemsta na panu prezesie

- podkreślił

- Szkoda, że w tym materiale pan redaktor nie ujął poprzedniego prezesa (NIK) który miał problemy i powinien podać się do dymisji. Nie podawał się do dymisji, my nawet o to nie apelowaliśmy, bo czekaliśmy cierpliwie

– powiedział Karczewski.

Karczewski dodał, że prezes NIK skieruje sprawę materiału "Superwizjera" do prokuratury i sądu.

[polecam:https://niezalezna.pl/289215-prezes-banas-o-materiale-tvn-to-zaplanowana-akcja-ktora-ma-zaszkodzic-nie-tylko-mnie]

Stanisław Karczewski odwiedził w niedzielę Wielkopolskę. Na zorganizowanej w Gnieźnie konferencji poparł lokalnych kandydatów PiS startujących w wyborach do parlamentu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl