Obywatele RP powracają - tym razem planują pikietę pod Teatrem Powszechnym, mającą wyrazić ich poparcie dla uznanego przez wielu za wyjątkowo ohydny i obrażający Polaków spektakl "Klątwa". O ile przedstawiciele tego środowiska już nie raz pokazali na co ich stać, o tyle tym razem ich retoryka naprawdę wbija w fotel - na facebookowym wydarzeniu poświęconym pikiecie porównują protesty przeciw "Klątwie" m.in. do ... zamachu na redakcję "Charlie Hebdo" z 2015 roku.

Po tym, jak niespełna tydzień temu Młodzież Wszechpolska zorganizowała protest pod Teatrem Powszechnym w Warszawie przeciwko "Klątwie", do akcji postanowili wkroczyć także Obywatele RP. Środowisko znane z zakrawających o polityczną histerię manifestacji (od ugrupowania odcinają się nawet sympatycy KOD-u) stworzyło w tym celu specjalne wydarzenie na Facebooku poświęcone pikiecie, którą zaplanowali na niedzielę 30 kwietnia. 

I o ile Obywatele RP zdążyli już przyzwyczaić opinię publiczną do skandalicznej retoryki, o tyle motywy zaprezentowane przez nich tym razem sprawiają, że ze zdumienia przecieramy oczy - organizatorzy porównali bowiem niechęć części środowisk, głównie konserwatywnych, w stosunku do obrazoburczej "Klątwy" do... zamachu na na redakcję "Charlie Hebdo" sprzed dwóch lat. A to nie koniec - "uciśnionych" artystów , którzy zagrali w spektaklu Frljicia porównali  do... męki Chrystusa:

Przyzwolenie na zastosowanie choćby w najmniejszej skali siły wobec słowa stawia przyzwalających w jednym szeregu z terrorystami z Paryża czy z pobożnym ludem Jerozolimy zgodnie wołającym „zbluźnił, ukrzyżuj”.

- twierdzą Obywatele RP.

21 kwietnia 2017 przed wejściem do Teatru Powszechnego w Warszawie pałające „świętym oburzeniem” na wystawiany kolejny raz spektakl „Klątwa” bojówki ONR przerzuciły pomost między sobą a swoimi antenatami – i tymi z Jerozolimy i tymi z Paryża. 

- napisali organizatorzy.

Jako „Obywatele Solidarnie w Akcji” czujemy się zobowiązani wystąpić w obronie wartości, które są dla wszystkich bez wyjątku ważne i cenne – w obronie wolności słowa i myśli.  Zapraszamy wszystkich gotowych do wyrażenia solidarności z ofiarami terroryzmu ideologicznego przed Teatr Powszechny w Warszawie przy ul. Jana Zamoyskiego 20 w niedzielę, 30 kwietnia 2017 na godzinę 16.30. Okażmy w ten sposób nasz symboliczny sprzeciw kolejnym aktom przemocy wobec wolności – także wolności słowa i myśli.

- zachęcają organizatorzy pikiety w obronie "uciśnionych" aktorów i twórcy "postępowej" Klątwy, Olivera Frljicia.

Tymczasem grupa osób Facebooku zapowiada Publiczny różaniec przed Teatrem Powszechnym.

Tym razem zapraszamy wszystkich na modlitwę w intencji odkupienia grzechu bluźnierstwa, nawrócenia i opamiętania grzeszników, którzy tworzą ten spektakl oraz o siłę dla wszystkich braci i sióstr katolików w obronie naszej wiary. - czytamy.