Generałowie z PRL nie wejdą do Sejmu. Ale będą pokrzykiwać przed budynkiem

Konferencja w Sejmie generałów z PRL-owskim rodowodem została odwołana - o tym już informowaliśmy!  Teraz okazuje się, że były szef WSI i inni, w towarzystwie polityków (byłych i obecnych

pl.wikipedia.org
Konferencja w Sejmie generałów z PRL-owskim rodowodem została odwołana - o tym już informowaliśmy!  Teraz okazuje się, że były szef WSI i inni, w towarzystwie polityków (byłych i obecnych) SLD, z których większość była ważnymi towarzyszami z PZPR, będą pikietować przed Sejmem. Dukaczewski, Miller, Kalisz to tylko kilka "autorytetów"...

Już kilka dni temu, informowaliśmy, że środowisko PRL-owskich wojskowych chciało w Sejmie zastanawiać się, w jaki sposób skutecznie bronić własnych interesów, oraz… kieszeni. W sobotę na konferencji w Sali Kolumnowej miały się pojawić m.in. Dukaczewski, Puchała, czy Stańczyk - ten sam, który nie wiedział jak ma „wyżyć za 2 tys. zł”. Sama śmietanka… Zaplanowali w Sejmie w sobotnie południe konferencję „Ochrona Praw Funkcjonariuszy i Żołnierzy w demokratycznym państwie”, którą organizowała Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych (FSSM) oraz europosłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Na szczęście konferencja została odwołana.  Przeciwko jej organizacji bardzo mocno protestowała posłanka Krystyna Pawłowicz.

W tej konkretnej sprawie Kancelaria Sejmu jest zmuszona cofnąć zgodę na przeprowadzenie konferencji. Decyzja została podjęta z przyczyn organizacyjnych i bezpieczeństwa - organizator zgłosił do uczestnictwa w niej niemalże 700 osób. Dodatkowo, podkreślam, że zarówno liczba gości, jak i rzeczywista tematyka konferencji, nie była ujęta we wstępnym wniosku organizatorów.

– czytamy w oświadczeniu Kancelarii Sejmu, która cofnęła zgodę.

Towarzystwo jednak nie rezygnuje - będzie pokrzykiwało przed gmachem Sejmu. Jak portalowi niezalezna.pl podał przedstawiciel SLD, w sobotę odbędzie się pikieta. Swój udział zapowiedziała już cała SLD-owska wierchuszka. Będzie wiceprzewodniczący PE Bogusław Liberadzki, deputowany Janusz Zemke, przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty, Adam Rapacki, Katarzyna Piekarska, Marek Działoszyński, Waldemar Skrzypczak, Marek Dukaczewski, Andrzej Brachmański, Ryszard Kalisz, Leszek Miller.

Cel oczywiście pozostaje ten sam - walka o prawa dla esbeków. Tak boli ustawa dezubekizacyjna.

 

Źródło: niezalezna.pl

#SLD #Miller #Czarzasty #Kalisz #sejm

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo