Policja zatrzymała 6 osób zajmujących się praniem brudnych pieniędzy, które pochodziły z handlu sterydami oraz środkami na potencję. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W wyniku pracy operacyjnej policjantów z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Gdańsku ustalono, kto zajmuje się nielegalnym obrotem sterydami anabolicznymi na terenie Polski, które były oferowane na stronach internetowych i portalach ogłoszeniowych.  W trakcie prowadzenia postępowania funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy a także ustalili kolejne nazwiska osób, które zajmowały się tym procederem.

W trakcie realizacji sprawy policjanci dowiedzieli się, że główny podejrzany będzie próbował uciec za granicę. Funkcjonariusze na pokładzie samolotu w Gdańsku Rębiechowie zatrzymali 47-letniego mężczyznę.

Sprawa obejmowała tereny województw: pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego i małopolskiego. W dwóch magazynach w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli kilkaset tysięcy środków anabolicznych oraz leków na potencję. Szacunkowa ich wartość to milion złotych. Łącznie zatrzymano 6 osób, 3 kobiety i 3 mężczyzn w wieku od 22 do 47 lat.

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa, handlu lekami bez wymaganego zezwolenia oraz fałszowania dokumentacji. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności,