Kanada testuje dochód podstawowy

  

Największa prowincja Kanady przetestuje gwarantowany dochód podstawowy. Próba obejmie 4 tys. gospodarstw domowych w Ontario, a koszt pilotażu to 50 mln dolarów kanadyjskich – czytamy na portalu news.ontario.ca.

Uczestnicy programu dostaną gwarantowaną wypłatę bez warunków lub ograniczeń.

Uczestnicy mieszkający w trzech miastach: Hamilton, Lindsay i Thunder Bay zostaną wybrani losowo. Zakwalifikowane będą osoby bezrobotne, samotne, pełne rodziny kilkuosobowe, ale I mieszkańcy zarabiający niewiele.

Osoba samotna będzie mogła otrzymać prawie 17 tys. dolarów kanadyjskich rocznie. Para dorosłych ludzi będzie mogła otrzymać do 24 tys. dolarów rocznie. Osoby niepełnosprawne będą mogły otrzymać dodatkowo 6 tys. dolarów rocznie.

Premier prowincji Ontario Kathleen Wynne powiedziała, że plan jest potrzebny, aby sprostać "nowym wyzwaniom" prezentowanym przez współczesny świat. Dodała, że nadszedł czas, aby być "odważnym", aby pomóc najsłabszym w społeczeństwie.

"Nie ma czasu na wycofanie się, nie ma czasu, aby rząd utrzymywał status quo" – powiedziała. "To jest czas, aby się skoncentrować i być sprawiedliwym."

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Finlandia testuje podstawowy dochód gwarantowany
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: news.ontario.ca
Tagi

Wczytuję komentarze...

Grupa SPEED zatrzymała uciekiniera z więzienia

/ http://www.lodzka.policja.gov.pl/

  

Łódzcy policjanci z zajmującej się wykroczeniami drogowymi grupy SPEED zatrzymali po pościgu 28-latka, który był poszukiwany listem gończym w związku z ucieczką z więzienia. Teraz dodatkowo odpowie on m.in. za niezatrzymanie się do kontroli, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa łódzkiej policji mł. insp. Joanna Kącka, poszukiwany w ręce funkcjonariuszy wpadł w niedzielę wieczorem.

Wyjaśniła, że patrolujący nieoznakowanym radiowozem ulice Łodzi policjanci z grupy SPEED zwrócili uwagę na BMW na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Chcieli skontrolować samochód i kierującego, lecz prowadzący auto nie reagował na dawane mu sygnały świetlne i dźwiękowe, a następnie zaczął uciekać.

Podczas ucieczki pirat drogowy nie stosował się do przepisów, przekraczał dopuszczalną prędkość i przejeżdżał na czerwonym świetle. Zmieniając gwałtownie pasy, chcąc "rozepchać" miejsce do przejazdu, uszkodził dwa inne auta

– relacjonowała rzeczniczka.

W końcu mundurowym udało się zatrzymać pojazd i obezwładnić kierującego. Jak okazało się podczas sprawdzania w bazie jego danych, 28-letni łodzianin był poszukiwany listem gończym w związku z ucieczką z zakładu karnego. Teraz lista jego wykroczeń zwiększyła się o niezatrzymanie się do kontroli, jazdę bez uprawnień i kilka innych wykroczeń drogowych. Grozi mi za to do 5 lat więzienia. Został też ukarany mandatem w kwocie 1500 zł.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts