Zatrzymania w angielskich klubach

Aresztowania mają związek z nieprawidłowościami podatkowymi przy transferach zawodników.

juan carlos arellano/SXC
Aresztowania mają związek z nieprawidłowościami podatkowymi przy transferach zawodników. Aresztowano osoby pracujące w angielskich klubach piłkarskich takich jak Newcastle United czy West Ham United. Akcja prowadzona jest również we Francji.

Angielski urząd podatkowy (HMRC) przy współpracy z francuską prokuraturą prowadzi dochodzenie w sprawie nieprawidłowości podatkowych w klubach zarówno w Anglii, jak i we Francji. Zabezpieczono komputery, telefony komórkowe i dokumenty znalezione w siedzibach klubów.

- HMRC aresztowało kilku mężczyzn pracujących w profesjonalnym futbolu w związku z podejrzeniem o oszustwa podatkowe. 180 oficerów brało udział w akcji na terenie całej Wielkiej Brytanii i Francji. Przeszukano szereg budynków w północno- i południowo-wschodniej Anglii. We Francji również dokonano aresztowań i przeszukano kilka miejsc - napisano w oświadczeniu HMRC.

Jak podają brytyjskie media jednym z aresztowanych jest Lee Charnley znajdujący się na kierowniczym stanowisku w Newcastle United.

Oficjalnie nie podano jeszcze żadnych szczegółów. Śledztwo jest w toku.

 Źródło: PAP,radiozet.pl,niezalezna.pl

 

#West Ham United #Newcastle United #podatki #piłka nożna #Anglia

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo