Znany skoczek sprzedaje swoje medale

  

Jako 16-latek zdobył trzy medale olimpijskie w Albertville w 1994 roku. Dziś Toni Nieminen, były fiński skoczek narciarski sprzedaje je na aukcji z powodu "dramatycznego braku gotówki".

Skoczek wystawił na aukcję dwa złote medale z dużej skoczni i konkursu drużynowego oraz brązowy ze skoczni normalnej.

- To nie była łatwa decyzja, lecz znalazłem się w takiej sytuacji że potrzebuję każdej monety. Nie mam żadnych środków, a muszę przecież jakoś żyć - powiedział Nieminen w rozmowie z dziennikiem "Iltalehti".

- Jeżeli ktoś marzy o złotym medalu olimpijskim, to najłatwiej jest go kupić - dodał.

Aukcja internetowa kończy się 7 maja. Wczoraj cena złotych medali sięgnęła 6650 euro, a brązowego 4500 euro.

Toni Markus Nieminen poza medalami z Albertville triumfował również w punktacji generalnej Pucharu Świata oraz w Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 1991/92. 17 marca 1994 roku jako pierwszy skoczek w historii przekroczył odległość 200 metrów, skacząc w Planicy na odległość 203 metrów

Nieminen karierę zakończył po zimowych igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,rmf24.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Nieustępliwość ws. sądów służy Dudzie”. SONDAŻ Onetu: prezydent RP deklasuje rywali

zdjęcie ilustracyjne / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Zaufanie Polaków do prezydenta Andrzeja Duda rośnie, a jego kontrkandydatka w wyścigu prezydenckim - Małgorzata Kidawa-Błońska - je traci. Przegrywa już nawet z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i Robertem Biedroniem – wynika z sondażu przeprowadzonego dla Onetu. W opinii Marcina Dumy, szefa pracowni badawczej IBRiS, popularność obecnego lidera Polski może mieć związek z nieustępliwością obozu rządzącego ws. zmian w sądownictwie.

Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński to pierwsza trójka polityków z najwyższym zaufaniem społeczeństwa w lutym br. Prezydent po spadających notowaniach w ubiegłym miesiącu może cieszyć się wynikiem 47,7 proc., co stanowi wzrost o 6,1 pkt proc. Premierowi ufa 43,2 proc. (+3,2 pkt proc.), a prezesowi PiS 34,2 proc. Polaków (+1,2 pkt proc.).

Tuż za podium znalazł się prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider ludowców notuje 33,3 proc. zaufania (+1,4 pkt proc.). Na kolejnym miejscu znalazł się Robert Biedroń.

Kandydat Lewicy w wyborach prezydenckich zyskał aż 7,3 pkt proc., zdobywając 32,3 proc. To najlepszy wynik lidera Wiosny od kwietnia ub.r.

[polecam:https://niezalezna.pl/311353-przelomowy-sondaz-w-bastionie-platformy-andrzej-duda-w-gore-kidawa-blonska-traci]

Wysoki wzrost zaufania notuje też Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości w najnowszym badaniu IBRiS zajął szóste miejsce i uzyskał 31,3 proc. (+6,2 pkt proc.). Kolejne pozycje należą do Donalda Tuska – 30,8 proc. (-2,8 pkt proc.), Tomasza Grodzkiego – 29,8 proc. (+ 6,5 pkt proc.) i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – 29,6 proc. (-5,1 pkt proc.).

Kandydatka PO na prezydenta traci następny miesiąc z rzędu. Od listopada poziom zaufania do niej spadł łącznie o 11 pkt proc. W tym samym czasie znacząco wzrosła liczba opinii negatywnych – z 31,9 do 46,7 proc. To przyrost o 14,8 pkt proc.

[polecam:https://niezalezna.pl/311360-na-pis-chce-glosowac-44-procent-polakow-a-koalicja-obywatelska-daleko-w-tyle-oto-najnowszy-sondaz]

- W tym kontekście interesujące wydają się wzrosty notowań Zbigniewa Ziobry i Andrzeja Dudy. – komentuje dla Onetu prezes IBRiS Marcin Duma. – Można założyć, że nieustępliwość polityków obozu rządzącego w sprawie kontynuowania zmian w sądownictwie jednak służy ich wizerunkowi. Podobnie zyskuje marszałek Senatu, który był głównym aktorem części procesu legislacyjnego w kierowanej przez niego izbie wyższej parlamentu – dodaje.

Sondaż zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (metoda CATI), na reprezentatywnej grupie 1100 respondentów w dniu 14 lutego 2020 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Onet

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts