- Opozycja działa jak szalona, każdy projekt PiS jest przez nią wściekle atakowany. PiS nie wycofa się z wprowadzenia dwukadencyjności w samorządach – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" poseł PiS Jacek Sasin.

"Uważamy, że jest to ważny pomysł, który ma szansę doprowadzić do tego, że ta władza w samorządach będzie władzą lepszą niż dotychczas, bo mamy świadomość, że ten system, który dzisiaj funkcjonuje, nie jest systemem idealnym. Ta władza ma tendencję do takiego petryfikowania, do odrywania się od woli obywateli" – powiedział poseł PiS.W niedzielę zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu ustawy PiS o ustroju miasta stołecznego Warszawy, który zakłada, że stolica stałaby się metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, obejmującą ponad 30 gmin.

Jacek Sasin powiedział, że propozycje PiS są korzystne dla podwarszawskich miejscowości – dają im "możliwość korzystania z rozwoju cywilizacyjnego, który obecnie jest udziałem przede wszystkim Warszawy".

Nie mamy zamiaru na siłę forsować rozwiązań, które nie będą akceptowane przez mieszkańców. Rozwiązania metropolitalne są potrzebne, w najbliższych dniach przekażemy opinii publicznej informację o dalszych losach tej ustawy

– podkreślił poseł PiS.