​TYLKO U NAS! Krzysztof Wyszkowski: Działania prezydenta Gdańska to zasłona dymna

Legendarny opozycjonista Krzysztof Wyszkowski odniósł się do słów Jarosława Sellina, wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Legendarny opozycjonista Krzysztof Wyszkowski odniósł się do słów Jarosława Sellina, wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego. W Polskim Radiu 24 zadeklarował on pełne poparcie dla kandydatury Wyszkowskiego do rady Europejskiego Centrum Solidarności.

Bardzo się cieszę, że ministerstwo przyjęło tak zdecydowane stanowisko. Prezydent Adamowicz szuka tematów zastępczych i wywołuje awanturę tylko po to, by przykryć swoje problemy. A są nimi zarzuty, które Adamowiczowi postawiła prokuratura w związku z podejrzeniami dotyczącymi jego oświadczeń majątkowych – mówi portalowi Niezalezna.pl Krzysztof Wyszkowski.

Legendarny opozycjonista jest kandydatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego do ECS. Oprócz niego kandydatami są Kornel Morawiecki, Jan Chlebowicz i Krzysztof Nowak.

Kadencja dotychczasowej Rady ECS upłynęła jesienią 2016 r. Obecnie, ze względu na działania prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, nastąpiła blokada powołania nowej rady, w skład której wchodzą przedstawiciele prezydenta miasta Gdańska, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Samorządu Województwa Pomorskiego, NSZZ „Solidarność”, Fundacji Centrum Solidarności, Lecha Wałęsy oraz przewodniczący Kolegium Historyczno-Programowego.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Wiceminister Sellin ostro: Niech prezydent Gdańska się nie wtrąca!

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Paweł Adamowicz #Europejskie Centrum Solidarności #Krzysztof Wyszkowski

Dorota Kania
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo