Policjanci z podwarszawskiej Góry Kalwarii prowadzą postępowanie dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej nauczyciela jednej z miejscowych szkół. Pedagog został zaatakowany przez imigranta, który przyszedł do placówki w związku z wcześniejszym incydentem z udziałem uczniów. Portal Niezalezna.pl dowiedział się, że napastnik starał się w Polsce o status uchodźcy. 

Z ustaleń policjantów wynika, że wszystko zaczęło się 5 kwietnia w autokarze szkolnym, gdzie dwaj uczniowie posprzeczali się. O zdarzeniu dziecko poinformowało rodziców jednego z uczestników kłótni. Tego samego dnia do szkoły przybyli rodzice ucznia wraz z kuzynem. Na terenie szkoły doszło do rozmowy pomiędzy przybyłymi do placówki a nauczycielem i szkolnym pracownikiem ochrony. 

W trakcie rozmowy, jeden z mężczyzn narodowości czeczeńskiej zaatakował nauczyciela i zniszczył mu okulary.

O zdarzeniu zostali powiadomieni miejscowi funkcjonariusze. W sprawie zostało przyjęte zawiadomienie i wszczęto postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie. Policja apeluje do osób, które mogłyby pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia o pilny kontakt z komisariatem w Górze Kalwarii.

Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl, Czeczen zamieszkiwał jakiś czas temu w jednym z podwarszawskich ośrodków dla obcokrajowców. Starał się również o status uchodźcy, ale dostał odpowiedź odmowną. Przysługuje mu jednak prawo do odwołania.

Policjanci przypominają, że nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym i jego nietykalność podlega szczególnej ochronie prawnej, co precyzuje art. 222 kk. Artykuł ten stanowi, że kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat trzech.