Do internetu trafiło unikatowe nagranie z koncertu polskiej diwy Violetty Villas. Wokalistka wykonuje na nim „Strangers In The Night”, słynny szlagier śpiewany przez Franka Sinatrę. Nagranie pochodzi z programu telewizyjnego „Wielkanocna Gala Studia 1” z 1986 roku.

Violetta Villas, legenda polskiej estrady była niekwestionowaną gwiazdą o międzynarodowym formacie – w prasie francuskiej i amerykańskiej była określana jako „głos ery atomowej” oraz „biały kruk wokalistyki światowej”. Władała biegle francuskim, rosyjskim, niemieckim i walońskim. Miała słuch absolutny, a jej sopran koloraturowy o rozszerzonej skali robił wrażenie na każdym, kto jej słuchał. Oprócz tego grała na fortepianie, puzonie oraz skrzypcach.

Największą popularność Violetcie Villas przyniosły takie utwory jak „Przyjdzie na to czas”, „Do ciebie, mamo” czy „Dla Ciebie Miły”. Artystka słynęła również z burzliwego życia prywatnego - skandali obyczajowych, uzależnień i współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. Mimo złej sławy, jaką była owiana jej kariera, dla wielu pozostała symbolem polskiej estrady.

Kilka dni temu w sieci pojawiło się unikatowe nagranie występu artystki w programie telewizyjnym „Wielkanocna Gala Studia 1” z 1986 roku. Wokalistka wykonuje na nim słynny utwór śpiewany przez Franka Sinatrę pt. „Strangers In The Night”.

POSŁUCHAJ: