Piosenka „Rozbitkowie” promuje program Caritas Polska „Rodzina - rodzinie”, który jest najskuteczniejszym polskim projektem pomocy dla ofiar konfliktu w Syrii. W nagraniu piosenki autorstwa Mateusza Pospieszalskiego wzięli udział m.in. Ania Rusowicz i Adam Nowak. 

Do sieci trafił oficjalny teledysk do piosenki „Rozbitkowie", promującej projekt pomocy ofiarom wojny w Syrii „Rodzina - rodzinie”. Mateusz Pospieszalski zrealizował nagranie piosenki charytatywnej skomponowanej z inicjatywy Szymona Pulcyna z Centrum Myśli JPII. Utwór ten wspiera działania Caritas w zbieraniu pieniędzy na pomoc dla chrześcijan z ogarniętej wojną Syrii. Do projektu udało się zaprosić wielu wspaniałych artystów takich jak Ania Rusowicz, Maria Pomianowska, czy Adam Nowak.  Autorem słów jest Bartłomiej Kudasik (Zakopower), muzyki - Mateusz Pospieszalski, zaś nagrania zrealizował Leszek Kamiński.  

My jako muzycy możemy ofiarować to co potrafimy najlepiej.  Działaniami artystycznymi chcemy wspomóc akcję charytatywną na rzecz poszkodowanych przez wojnę w Aleppo.  Mam nadzieję, że nasza piosenka przyczyni się do zwiększenia uwagi opinii publicznej na problem cierpienia niewinnych ludzi zmagających się z tą okrutną wojną. Wiem, że dotychczasowe działania Caritas są bardzo efektywne i każda najmniejsza pomoc będzie budowała realne wsparcie dla potrzebujących.  Myślę, że ze względów artystycznych było warto to zrobić, a ile dopiero można zdziałać rozpowszechniając ten utwór w mediach?

- napisał Mateusz Pospieszalski na swoim Facebooku.

Czytaj też: Miliony euro z Polski na pomoc Syrii

Zamieszczamy poniżej link do piosenki - zachęcamy do posłuchania i przekazania jej dalej. Natomiast wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć akcję Caritas Polska, zapraszamy na  stronę fundacji.

POSŁUCHAJ: