​Pięć lat spokoju Theresy May

  

Gdy po francuskiej stronie kanału La Manche trwa stan politycznego zawieszenia, po brytyjskiej rzeczy mają się całkiem inaczej. Wyznaczenie przez Izbę Gmin przedterminowych wyborów parlamentarnych na 8 czerwca wydaje się porządkować tamtejszą scenę polityczną na wiele lat. Partia Konserwatywna ma szanse zwiększyć samodzielną większość parlamentarną z obecnych 17 miejsc do ok. 80. Partii premier May da to nie tylko margines swobody wobec opozycji, ale i pole manewru wobec zwolenników twardego brexitu we własnym łonie. Dzięki temu pani premier będzie mogła przeprowadzić brexit wedle swojego pomysłu i w sposób kontrolowany. Co ważne, Konserwatyści zyskują czas przed kolejnymi wyborami w 2022 r., które odbędą się dobre trzy lata po zakończeniu negocjacji i formalnym wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, kiedy sprawy na Wyspach zdążą się ułożyć.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts